Reżyser Wiedźmina 3 opuszcza CD Projekt Red

Przeprasza za wszelkie „napięcia”.

  • Konrad Tomaszkiewicz opuszcza CD Projekt Red
  • Reżyser Wiedźmina 3 pracował w studiu od 2004 roku
  • Nie został uznany za winnego nękania, lecz przeprasza za swoje zachowanie

Reżyser gry Wiedźmin 3: Dziki Gon odchodzi z CD Projekt Red - poinformował w swoim raporcie serwis Bloomberg.

Konrad Tomaszkiewicz był przez kilka ostatnich miesięcy podmiotem wewnętrznego dochodzenia, po którym - jak sam poinformował cały zespół w wiadomości - nie znaleziono dowodów na jego winę.

Jednocześnie deweloper przeprosił współpracowników za wszelką „złą krew i napięcia”, które powodował w studiu. Stwierdził, że chce opuścić firmę, gdyż „wiele osób boi się lub czuje się niekomfortowo, pracując ze mną”.

„Będę dalej nad sobą pracował. Zmiana swojego zachowania to długi, wymagający proces, ale nie poddaje się i mam nadzieję, że wreszcie się zmienię” - zaznaczył producent, zwracając się do pracowników studia.

Tomaszkiewicz pracował w CD Projekt Red od 2004 roku, rozpoczynał swoją karierę jako tester, a później projektant pierwszej części Wiedźmina. Później pełnił jedną z najważniejszych ról przy Dzikim Gonie oraz rozszerzeniach do gry.

Pracował także przy Cyberpunk 2077, gdzie pełnił rolę drugiego reżysera i szefa produkcji. Jak podaje Bloomberg, studio wiązało duże nadzieje z Tomaszkiewiczem odnośnie nowej części cyklu Wiedźmin.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami