Returnal z kodami na PS5 - wystarczy podłączyć klawiaturę

Tryb deweloperski.

  • Twórcy zapomnieli usunąć tryb deweloperski z Returnal na PS5
  • Do aktywacji potrzebna jest klawiatura
  • Deweloperzy szykują już łatkę

Gracze odkryli, że w Returnal - wydanym wyłącznie na PS5 - można korzystać z kodów. Aby aktywować cheaty, trzeba jednak podłączyć do konsoli klawiaturę.

W ten sposób aktywować można specjalny tryb deweloperski. Fani zalecają, by testować możliwości dopiero po ukończeniu produkcji, ponieważ rezultaty mogą być niekiedy dość niespodziewane. Co więcej, włączenie kodów blokuje też zdobywanie Trofeów.

Użytkownicy aktywnie szukają nowych kombinacji klawiszy, lecz warto pośpieszyć się z eksperymentowaniem, ponieważ twórcy podobno pracują już nad aktualizacją usuwającą opcję.

Dla przykładu, przytrzymanie Ctrl+Shift+Alt oraz cyfr od 1 do 0 na klawiaturze sprawi, że przed postacią pojawią się przeróżne bronie. Shift+Ctrl oraz 4 sprawi natomiast, że wrócimy na statek, ale zachowując punkty zdrowia, pieniądze, klucze, artefakty i tak dalej.

Gracze ostrzegają, by nie korzystać z powrotu do statku po Biomie 3, ponieważ cofniemy się do Biomu 1, bez możliwości ponownego dotarcia do późniejszych etapów.

Jednym z popularnych zastosowań jest rozpoczęcie rozgrywki i jak najszybsze dotarcie do sklepu, wykupienie interesujących usprawnień, po czym powrót za pomocą Shift+Ctrl+4 i powtarzanie cyklu tak długo, jak zechcemy.

Zobacz także: Returnal - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami