Returnal - sekretne zakończenie: akt 3

Jak odblokować.

Na tej stronie dowiesz się, jak odblokować sekretne, czyli „prawdziwe” zakończenie Returnal na PS5, a więc 3. akt gry. To finał, który rozwija fabułę i pozwala ją nieco lepiej zrozumieć - choć rodzi też dodatkowe pytania.

Aby w ogóle móc zobaczyć drugie zakończenie, musisz raz dotrzeć do końca gry, a potem zbierać znajdźki o nazwie Sunface Fragment. Szczegóły poniżej.

Jeśli natomiast chcesz poznać fabułę gry, dowiedz się, co ujawnia zakończenie oraz sekretne zakończenie Returnal.

Na tej stronie:

Trzeci akt Returnal

Kiedy pokonasz finalnego bossa Returnal w szóstym, podwodnym świecie, po drodze do finału przygody miniesz samochód, z którym nie będziesz mógł jeszcze wejść w interakcję. Będzie on jednak kluczowy, gdy zgromadzimy wszystkie potrzebne znajdźki.

returnal_sekretne__zakonczenie_1

Gdy dotrzesz do końca drogi, obudzisz się obok statku Helios. Otrzymasz też trofeum za zakończenie drugiego aktu Returnal, tym samym rozpoczynając akt trzeci - dodatkowy fragment przygody, potrzebny do ujrzenia „prawdziwego” zakończenia.

W trzecim akcie na mapie świata gry pojawią się wspomniane wcześniej Sunface Fragments. Zasady rozgrywki oraz inne atrybuty świata nie zmienią się.

Jak znaleźć Sunface Fragments

W każdym z sześciu światów Returnal znajdziesz jeden Sunface Fragment. To trzy Sunface Fragments w pierwszym akcie i kolejne trzy w drugim akcie.

returnal_sekretne__zakonczenie_2

Potrzebujesz ich wszystkich, aby otrzymać klucze do samochodu i odblokować sekretne zakończenie, jednak kolejność zbierania jest dowolna. Zgromadzonych Sunface Fragments nie tracisz po śmierci.

Aby dostać się do biomów z pierwszego aktu - pierwszych trzech światów w grze - będziesz musiał użyć dostępnej w statku maszyny podróży w czasie. Kiedy zbierzesz już Fragmenty z aktu I, ponownie użyj maszyny, by dostać się do aktu II. Jak już jednak wspomnieliśmy, kolejność jest losowa - możesz nawet przeskakiwać pomiędzy aktami.

Klucz do samochodu

Kiedy zbierzesz już wszystkie sześć Sunface Fragments, musisz następnie upewnić się, że wziąłeś udział we wszystkich scenkach rozgrywających się w domu Selene.

Dom pojawia się w pierwszym świecie - Zarośniętych Ruinach - oraz specjalnej wersji tego biomu, dostępnej pod koniec gry, w drugim akcie. Za pomocą maszyny podróży w czasie przenieś się więc do I aktu i weź udział we wszystkich scenach, a potem zrób to samo w akcie II.

Jeżeli wszystko się uda, to przeniesiesz się do miejsca, w którym zdobędziesz klucz do samochodu.

Musisz teraz ponownie dotrzeć do auta. Niestety oznacza to konieczność ponownego dotarcia do ostatniego bossa - Ophiona - i pokonania go. Po wygranej walce trafisz do auta, więc wejdź z nim w interakcję i ciesz się scenami prezentującymi sekretne zakończenie.

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Returnal - Cel: Wejdź na szczyt góry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami