Remake The Last of Us to coś więcej niż poprawiona grafika i rozdzielczość - raport

Twórcy nie planują „zwykłego” ulepszenia.

  • Nowa wersja The Last of Us może zaskoczyć graczy
  • Według nieoficjalnych informacji, twórcy nie ograniczą się tylko do ulepszenia grafik

Powstający rzekomo remake pierwszej części The Last of Us zaoferuje nie tylko udoskonaloną oprawę wizualną - wynika z niepotwierdzonych informacji.

Temat wspomnianej gry poruszył Eirik Hyldbakk Furu z serwisu GameReactor w tekście poświęconym niezapowiedzianym produkcjom, o których regularnie pojawiają się niepotwierdzone wieści.

the_last_of_us_2_silnik
Remake pierwszej części ma bazować na silniku The Last of Us 2

„Chciałbym zobaczyć reakcję na niespodziewane ujawnienie projektu, ale niedawny artykuł [Jasona] Schreiera popsuł niespodziankę. Ale właśnie tylko do pewnego stopnia, bo ludzie wciąż myślą, że to tytuł w stylu The Last of Us Remastered” - napisał dziennikarz, nawiązując do tekstu Bloomberga, który ujawnił istnienie pozycji.

„Nie miejmy zbyt ogromnych oczekiwań, ale to nie jest »zwykłe« ulepszenie rozdzielczości, płynności i tekstur. Twórcy wykorzystają moc i funkcje PlayStation 5 z pomocą silnika The Last of Us 2. Nie tylko w kwestii grafiki, ale też innych elementów” - dodał. Nie przedstawił większej ilości szczegółów, ale niewykluczone, że odnosił się do mechanizmów rozgrywki.

Według wcześniejszych informacji, nowa wersja pierwszej odsłony przygód Joela i Ellie początkowo powstawała w niewielkiej zespole z San Diego. Projekt ostatecznie przekazano studiu Naughty Dog, ale nie wiadomo, kiedy zostanie zapowiedziany.

Oczywiście trzeba pamiętać, że informacji o rzekomym remake'u The Last of Us nie potwierdziło jeszcze - ale również nie zdementowało - samo Sony.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami