Blizzard walczy z Diablo - psem z animowanego serialu

Chodzi o znak towarowy.

  • Fox Media zamierza zarejestrować znak towarowy „Diablo”
  • To imię psa z serialu wytwórni
  • Blizzard zgłosił sprzeciw

Chcąc chronić jedną ze swoich najbardziej rozpoznawalnych serii gier, firma Blizzard Entertainment zgłosiła do amerykańskiego urzędu patentowego sprzeciw wobec wniosku o zarejestrowanie przez Fox Media znaku towarowego „Diablo”. Takie imię nosi pies z nadchodzącego serialu animowanego wytwórni - Housebroken.

Fox pragnie zarejestrować znak towarowy w celu sprzedaży gadżetów związanych z serialem oraz wspomnianym bohaterem. Zgodnie z dokumentem, mają to być między innymi smakołyki dla zwierząt, kubki, talerze, słomki do napojów, a nawet szczotki do włosów czy do mycia zębów.

diablo_znak_1
Diablo we własnej osobie. Nie wygląda na Pana Grozy

Blizzard jest właścicielem znaku towarowego Diablo już od 1996 roku. Fox ubiega się o pozwolenie od czerwca ubiegłego roku.

Producent gier argumentuje, że w przeciągu tych lat przeznaczył „znacznie środki na promowanie i reklamowanie” dóbr i usług związanych z marką Diablo, a także że zdobyły one uznanie w branży i osiągnęły komercyjny sukces, dzięki czemu Blizzard może pochwalić się „godną pozazdroszczenia” reputacją.

Sprzeciw złożono 26 kwietnia. Fox Media ma od tego momentu 40 dni na odpowiedź.

Housebroken zadebiutuje 31 maja. Opowiada o pudlu imieniem Honey, który oferuje innym zwierzętom domowym terapię psychologiczną.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami