"Uwolnić Fortnite!" - okrzyki słuchaczy zakłóciły rozprawę między Epic Games a Apple

Gracze stanęli w obronie sieciowego tytułu.

  • Rozpoczęła się rozprawa między Epic Games a Apple
  • Internauci przeszkodzili w wydarzeniu, domagając się „uwolnienia Fortnite!”

Wczoraj rozpoczął się proces sądowy między Epic Games a Apple. Rozprawę transmitowano na żywo, ale w wyniku błędu technicznego została zakłócona przez grupę internautów.

Każdy zainteresowany mógł wysłuchać przebiegu wydarzenia poprzez dołączenie do specjalnie utworzonej konferencji. W tego typu przypadkach słuchacze są standardowo wyciszani, ale tym razem urzędnicy sądowi nie byli w stanie wyłączyć ich mikrofonów.

W efekcie ponad 200 osób uniemożliwiało rozpoczęcie rozprawy, wznosząc okrzyki „uwolnić Fortnite!” i prosząc sędzinę o „przywrócenie” popularnej gry sieciowej na iOS. Niektórzy odtwarzali muzykę Travisa Scotta, a jeden z użytkowników reklamował swój kanał na YouTubie.

Jak pisze serwis The Verge, dopiero po 20 minutach urzędnikom udało się wyciszyć internautów. Proces, w ramach którego najpierw przesłuchano szefa Epic Games - Tima Sweeneya - wystartował z kwadrans później niż pierwotnie planowano.

Konflikt między wspomnianą firmą a Epic Games rozpoczął się w ubiegłym roku. Zarzewiem sporu było dodanie przez twórców Fortnite własnego systemu płatności do tytułu i ominięcie 30-procentowej prowizji, w wyniku czego produkcję wkrótce usunięto z iOS.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami