Twórca God of War dołącza do polskiego zespołu Movie Games

Największy transfer na naszym rynku gier?

  • Ojciec Kratosa konsultantem w Gupie Movie Games
  • Zasiądzie też w radzie nadzorczej
  • Spółka jest znana z symulatorów i gier łączących horror z erotyką

David Jaffe dołącza do Movie Games. Twórca serii God of War oraz Twisted Metal spełni w warszawskiej spółce rolę konsultanta przy produkcji gier, a ponadto zasiądzie w radzie nadzorczej.

Movie Games specjalizuje się w symulatorach, w tym również nietypowych, jak Drug Dealer Simulator (w którym wcielamy się w dilera narkotyków) czy Treasure Hunter Simulator (dla fanów poszukiwania skarbów). To również autorzy Lust for Darkness i Lust from Beyond, czyli horrorów z elementami okultyzmu i erotyki.

„Z przyjemnością dołączam do rodziny Movie Games! Pomiędzy dziwnymi i piekielnie pomysłowymi grami jak Lust from Beyond, a świeżymi i innowacyjnymi tytułami jak nadchodzący War Hospital, Movie Games pokazuje, że nie boi się ryzykować” - komentuje Jaffe, przytoczony przez Strefę Inwestorów. Serwis twierdzi, że to największy transfer w historii polskiego rynku gier.

W materiale opublikowanym na youtubowym kanale Movie Games Jaffe wyznaje, że jednym z czynników, który skłonił dewelopera do współpracy z grupą, był kontakt z Lust from Beyond. Gra wywarła na twórcy God of War duże wrażenie.

- Z początku myślałem, że to wygląda jak gra porno - tłumaczy. - Pobrałem grę i zostałem kompletnie wzięty z zaskoczenia (...). Nie widziałem jeszcze tego połączenia horroru z seksualnością i motywami z Lovecrafta.

jaffe_moviegames_3
Jeden z nielicznych screenów Lust from Beyond ze Steama, które możemy pokazać

Prezes Grupy Movie Games, Mateusz Wcześniak, twierdzi, że to początek długofalowej współpracy, a „spostrzeżenia, kontakty i doświadczenie” dewelopera pomogą „zdynamizować rozwój Movie Games w kierunku jakości”, który spółka obrała już pewien czas temu.

Jaffe to prawdziwy weteran, który pracę w branży rozpoczął jeszcze 1993 roku, zanim powstało PlayStation. Przy God of War objął funkcję głównego projektanta, reżysera i głównego scenarzysty projektu, był też dyrektorem kreatywnym God of War 2. Uznawany jest za „ojca” Kratosa.

Aktualnie zajmuje się streamowaniem na Twitchu oraz przeprowadzaniem wywiadów z ciekawymi osobistościami z branży.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami