Sony ogłasza partnerstwo z Discordem - aplikacja trafi na PS5

Microsoft odpada z gry.

  • SIE zainwestowało w platformę Discord
  • Efekty współpracy będą widoczne w 2022 roku

Sony ogłosiło partnerstwo z platformą Discord. Aplikacja ma zostać zintegrowana z PlayStation Network, by ułatwić graczom komunikację.

„Nasz cel to zbliżenie Discorda i PlayStation, zarówno na konsoli, jak i na smartfonach, począwszy od przyszłego roku” - podkreślił Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment.

„Pozwolimy znajomym, grupom i całym społecznościom trzymać się razem, spotykać, bawić i komunikować w łatwiejszy sposób podczas grania w gry”.

Co ważne, poinformowano także, że SIE dokonało „mniejszościowej inwestycji” w Discord, by wesprzeć właścicieli platformy finansowo.

Nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów na temat integracji popularnej aplikacji z PlayStation 5. Możliwe, że chodzi o coś więcej niż dostępność programu na konsoli - być może zostanie on mocniej połączony z PSN i obecnym systemem gry ze znajomymi.

Jeszcze w marcu pojawiły się nieoficjalne informacje na temat zainteresowania Microsoftu zakupem Discorda. Później okazało się, że właściciele platformy przerwali negocjacje.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami