Fortnite w dwa lata wygenerował miliardy dolarów

Ujawniają dokumenty Epic Games.

  • W ciągu dwóch lat przychody Fortnite wyniosły ponad 9 mld dolarów
  • Pieniądze wygenerowały tylko mikropłatności

W 2018 i 2019 roku Fortnite wygenerował łącznie 9,1 miliarda dolarów. Informacja pochodzi z dokumentów, które Epic Games ujawniło w ramach procesu sądowego z Apple.

W 2018 roku przychody z tytułu samej wspomnianej gry wyniosły 5,47 miliarda dolarów, a w kolejnym 3,70 miliardów dolarów. Przypomnijmy, że strzelanka jest darmowa, więc pieniądze to efekt mikropłatności, czyli sprzedaży cyfrowych przedmiotów.

fortnite_marvel_przychody
Przychody Fortnite opierają się głównie na sprzedaży skórek

Nie wiadomo, jaki dokładnie wynik osiągnęła produkcja w następnym roku. Wspomniane dokumenty pochodzą bowiem ze stycznia 2020 r. i zawierają jedynie prognozy. Szacunki Epic Games zakładały, że w ubiegłym roku wypracuje wynik na poziomie 2,71 miliardów dolarów.

Nie jest jasne, w jaki sposób przychody Fortnite przełożyły się na właściwe zyski, ponieważ w tym kontekście przedstawiono tylko ogólne wyniki dla firmy. W latach 2018-2019 studio zarobiło łącznie 5,5 miliarda dolarów.

Natomiast inny przedstawiony dokument - z czerwca 2020 roku - wskazuje, że miesięczna liczba aktywnych użytkowników wynosi 80,4 miliony, a najwięcej przychodów wygenerowała współpraca z Marvelem, Star Wars i Travisem Scottem, choć nie zaprezentowano dokładnych kwot.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami