Epic Games wydało ponad 11 mln dol., by rozdać darmowe gry

Do września 2019 roku.

W związku z trwającym sporem sądowym z Apple, Epic Games opublikowało szereg dokumentów dotyczących korporacyjnych wydatków. W ten sposób ujawniono między innymi, że firma wydała - tylko do września 2019 roku - ponad 11 mln dolarów na darmowe gry do rozdania.

Kilka przykładów obrazuje, jak twórcy wycenili swoje produkcje. Za Subnauticę Epic zapłacił 1,4 mln dol., a za Mutant Year Zero równy milion. By udostępnić bezpłatnie polskie This War Of Mine, zapłacono 250 tys. dol.

Co ciekawe, Epic nie zapłacił nic za Metro Redux. Być może ma to związek z czasową wyłącznością Metro Exodus dla platformy Epic Games Store.

Warto zaznaczyć, że - jak podkreślaną przedstawiciele branży - zakupy się opłacały. Epic zyskał bowiem w przeciągu kilku miesięcy prawie 5 mln nowych użytkowników, co przy dużym znaczeniu platformy Steam jest istotnym osiągnięciem.

Od września 2019 roku na EGS rozdano jeszcze więcej tytułów, dlatego ogólna suma wydatków na darmowe gry jest do dziś jeszcze większa.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami