STALKER 2 z krótką wyłącznością na Xbox Series X/S - sugeruje dokument Microsoftu

Chodzi o ekskluzywność na konsolach.

  • Dokument Microsoftu wskazuje, że STALKER 2 jest trzymiesięcznym exclusivem konsol Xbox Series X/S
  • Niewykluczone, że po okresie wyłączności pojawi się na PS5

Kilka dni temu twórcy STALKER 2 stwierdzili, że nie mają planów wydania gry na PS5. Wewnętrzny dokument Microsoftu sugeruje jednak, że tytuł może ostatecznie pojawić się na platformie Sony, ponieważ jest konsolowym exclusivem Xbox Series X/S, ale tylko czasowym.

Serwis The Verge dotarł do publikacji, którą amerykańska firma przedstawiła w sądzie w ramach sporu między Epic Games i Apple. Poświęcona jest produkcjom, które zmierzają na urządzenia koncernu z Redmond.

W dokumencie z sierpnia 2020 roku znalazła się sekcja o umowach z niezależnymi deweloperami. Wsród wymienionych tytułów widnieje STALKER 2, przy którym umieszczono informację, że produkcja jest konsolowym exclusivem Xbox Series X/S na trzy miesiące.

stalker_2_fragment_dokumentu
Fragment wewnętrznego dokumentu Microsoftu

To oznacza, że po wspomnianym okresie gra może teoretycznie pojawić się na PlayStation 5. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że publikacja pochodzi sprzed kilku miesięcy, niewykluczone więc, że plany od tamtego czasu uległy zmianie.

Co ciekawe, dokument wskazuje także, że STALKER 2 ukaże się w czwartym kwartale bieżącego roku, ale nie jest jasne, czy przybliżony termin debiutu jest aktualny. Sam tytuł pojawi się nie tylko na Xbox Series X/S, ale też PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami