Elden Ring najpewniej nie ukaże się przed kwietniem 2022 roku

Plus: wyciekł nowy klip z gry.

  • Raport właściciela From Software sugeruje, że Elden Ring nie pojawi się przed kwietniem 2022 roku
  • Wydanie gry jest częścią średnioterminowych planów firmy

Elden Ring nie zadebiutuje przed kwietniem 2022 roku - wynika z raportu finansowego Kadokawa Corporation, które jest właścicielem odpowiedzialnego za projekt studia From Software.

W dokumencie opisano plany „średnioterminowe”, wspominając o celach na okres pomiędzy kwietniem 2022 roku a marcem 2023 roku. Priorytety obejmują wydanie „dużych tytułów”, a jeden ze slajdów koncentruje się właśnie na nowej grze twórców Dark Souls.

elden_ring_prezentacja
Fragment prezentacji Kadokawa Corporation

Na fakt, że produkcja nie ukaże się w najbliższych miesiącach wskazują również prognozy finansowe Kadokawa Corporation na rok fiskalny kończący się w marcu 2022. Oczekiwania są ostrożne - firma nie spodziewa się podobnych wyników, jak we właśnie zakończonym. Jeżeli na rynku miałoby się ukazać Elden Ring, szacunki byłyby optymistyczniejsze.

To nie wszystko: na forum 4chan opublikowano sześciosekundowy klip, który pochodzi podobno z gry. Nagranie jest w kiepskiej jakości i nie ujawnia szczegółów, ale okraszone jest napisem „poufne” - tym samym, który pojawił się na wcześniejszych filmach z projektu. Materiał udostępniono już między innymi na Reddicie.

Nową produkcję studia From Software zapowiedziano w 2019 roku, ale do tej pory nie przedstawiono zbyt wielu informacji o projekcie. Wiadomo jednak, że akcję osadzono w świecie wykreowanym przez George'a R.R. Martina, autora „Pieśni lodu i ognia”.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami