Zaraza rozprzestrzenia się po galaktyce w No Man's Sky - winna grupa graczy

Jeszcze roleplay czy już nękanie?

  • Gracze „dekorują” cudze bazy kokonami reprezentującymi zarazę
  • Plaga wciąż się rozprzestrzenia
  • Niektórzy nazywają działalność grupy nękaniem

Grupa czterech fanów No Man's Sky o nazwie Infestation zaraża kolejne planety i bazy graczy „zarodnikami” - przedmiotami dekoracyjnymi, przypominającymi kokony. Działanie drużyny wzbudza kontrowersje, bo właściciele baz nie mogą usunąć obiektów.

„Infestation to frakcja typu roleplay w No Man's Sky” - czytamy w opisie na Twitterze. „Naszą misją jest przeprowadzanie inwazji na światy i rozprzestrzenianie naszych zarodników w galaktyce. Plaga nadchodzi!”.

W normalnych warunkach obcy najeźdźcy nie mogą edytować bazy właściciela, ale członkowie Infestation wykorzystują glitch, który pozwala im rozkładać kokony na powierzchni budynków skonstruowanych przez innych kosmonautów. Zgodnie z opracowanym przez grupę lore, czyli fabułą, infekcja pochłania następnie całą planetę. Celem jest zajęcie jak największej części galaktyki.

no_mans_sky_zaraza_2
Infestation chwali się zdjęciami zajętych baz na Twitterze. Źródło: Infestation na Twitterze

„Zadaniem Plagi jest rozprzestrzenianie się” - tłumaczy grupa w komunikacie wysłanym serwisowi Polygon. „Wszystko na jej drodze zostanie pożarte i skonsumowane. Galaktyka sama musi zadecydować, jak zareagować na to, co nadchodzi”.

Choć działanie Infestation sprawia wrażenie czynienia No Man's Sky ciekawszym, związane jest też z uprzykrzaniem zabawy innym fanom produkcji. Gracze bowiem logują się i widzą swoją bazę - która nierzadko jest efektem wielogodzinnej pracy - oblepioną kokonami nieznanego pochodzenia, z którymi nie mogą nic zrobić. Zarodniki nierzadko blokują przejścia, tym samym utrudniając poruszanie się. Doświadczenia zainfekowanych graczy sugerują, że z „kosmicznymi piratami” nie można się dogadać ani poprosić o oszczędzenie planety.

no_mans_sky_zaraza_3
Zaraza znajduje się też wewnątrz budynków. Źródło: Infestation na Twitterze

Rozsiewający plagę kosmonauci twierdzą, że wszystkie zarażone bazy „wciąż są funkcjonalne”, a grupa nie niszczy żadnych struktur. Dla sporej części graczy działalność Infestation ma jednak znamiona nękania, więc oczekują reakcji od twórców No Man's Sky.

Polygon poprosił Hello Games o komentarz w sprawie, ale studio udzieliło dość wymijającego komunikatu. Zespół podkreślił bowiem tylko, że gracze mają szeroki wachlarz możliwości ustawiania prywatnych sesji, a także że deweloperzy wciąż walczą z przejawami nękania w No Man's Sky.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami