Returnal nie można zapisać w trakcie gry, ale prawdopodobnie się to zmieni

Twórcy reagują na zdanie społeczności.

  • Returnal resetuje dane podejście po wyjściu z gry
  • Można temu zapobiec, „zawieszając” konsolę, ale gracze proszą o lepsze rozwiązanie
  • Twórcy najpewniej odpowiedzą na problem

O ile Returnal zachowuje pewne kluczowe postępy poczynione w trakcie przygody, to wyłączenie gry w trakcie trwania tzw. cyklu oznacza konieczność rozpoczęcia zabawy od pierwszego poziomu po ponownym uruchomieniu produkcji. Brak opcji „zapisz i wyjdź” spotkał się z krytyką internautów, ale studio Housemarque zasugerowało, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.

„Słyszymy społeczność i kochamy was wszystkich. Nie mamy jeszcze nic do ogłoszenia, ale grajcie dalej i cieszcie się wyzwaniem, jak tylko możecie!” - napisało fińskie studio na Twitterze, odpowiadając na wpis na Reddicie, którego autor sugeruje wdrożenie opcji zapisu do Returnal.

„Ludzie, którzy mają dużo zajęć, muszą zapisywać grę!” - czytamy w publikacji. Aby „nie zniszczyć rogue-like'owego charakteru gry”, użytkownik Reddita sugeruje, aby gracze nie mieli możliwości wyboru zapisu, który chcą wczytać, a także aby zapisy usuwały się automatycznie po śmierci bohaterki.

„Binding of Issac to jeden z klasyków gatunku [rogue-like - red.], a pozwala zapisać, a potem wrócić do gry” - argumentuje jeden z komentujących. „To nie oszustwo, skoro tylko pauzujesz rozgrywkę, a kiedy giniesz, i tak wszystko tracisz”.

returnal_zapis_3
Utrata postępów po wyjściu z gry to cecha, do której przyzwyczaili się miłośnicy gatunku. Takie rozwiązanie zastosowano między innymi w Dead Cells

Doświadczeniami wynikającymi z braku możliwości zapisu podzielił się też Chris Tapsell, nasz brytyjski kolega, który recenzował Returnal dla Eurogamer.net: „Zatrzymałem grę w trakcie mojego najlepszego podejścia i wróciłem dwie minuty później, by ujrzeć, że moje PS5 jest w trakcie automatycznie uruchomionej aktualizacji. Straciłem postępy w tej rozgrywce, czyli mniej więcej cały poranek gry”.

Aktualnie istnieje sposób na „zapisanie” Returnal w trakcie cyklu - a właściwie obejście braku możliwości zapisu, kiedy musimy zrobić sobie dłuższą przerwę. Chodzi o przejście konsoli w tryb spoczynku, co pozwala „zawiesić” grę bez jej wyłączania, a jednocześnie zaoszczędzić na zużyciu energii elektrycznej.

Zobacz także: Returnal - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami