Battlefield 6 "wygląda jak film" i zaoferuje cykl dobowy - przekonuje informator

Powrócą elementy lewolucji?

  • Tom Henderson przedstawia nowe informacje o grze
  • Grafika robi podobno wrażenie, będzie też zmienna pogoda oraz cykl dnia i nocy
  • Ruch postaci płynniejszy niż wcześniej

Tom Henderson, najbardziej rozpoznawalny i respektowany informator przekazujący wieści o Battlefield 6, wypowiedział się krótko o grafice gry, a także ujawnił szczegóły systemu pogodowego oraz cyklu dnia i nocy.

„To wygląda jak film” - napisał na Twitterze leaker, odpowiadając na pytanie internauty, czy oprawa wizualna Battlefielda 6 zrobi na nas wrażenie. Mimo dociekliwości użytkowników portalu, Henderson nie podał dodatkowych szczegółów.

Informator wyjawił jednak nieco więcej w ramach materiału opublikowanego na YouTube. Początkowo potwierdził, że pierwszy zwiastun strzelanki rozegra się na wyspie, którą zaprezentował już kilka tygodni temu na szybkim szkicu. Wspomniał ponadto, że „trailer rozpoczyna się przy spokojnym, błękitnym niebie, a kończy w trakcie mrocznego i deszczowego bałaganu”, którego częścią jest tornado.

Henderson przekonuje, że zwiastun pokazuje nacisk twórców na cykl dnia i nocy oraz system dynamicznej pogody. Obie funkcje są podobno „ważną częścią gry”, a materiał zaprezentuje je „w spektakularny sposób”.

Uważa też, że zmiany, których doświadczymy na mapach Batttlefield 6, przypominają nieco „lewolucję” z Battlefield 4, dzięki której obserwowaliśmy przykładowo zapadające się wieżowce.

Z materiału wynika też, że sposób poruszania się żołnierzy będzie płynniejszy niż w poprzednich częściach cyklu, a w grze pojawi się system matchmakingu, biorący pod uwagę umiejętności całej drużyny. Tzw. TTK, a więc czas potrzebny do zabicia przeciwnika (ang. „time to kill”) będzie rzekomo podobny do Battlefielda 5.

Hełmy i mundury spełnią podobno kluczową rolę w kwestii personalizacji postaci. Gracze będą mogli zakładać balistyczne hełmy i stroje typu juggernaut, a więc oferujące ciężkie opancerzenie.

Gra ukaże się pod koniec bieżącego roku na PC oraz PS5 i Xbox Series X/S. Nie wiadomo jeszcze, czy trafi na poprzednią generację konsol, ale EA zasugerowało, że Battlefield 6 może ominąć PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami