Twórcy Hitmana pracują nad grą fantasy dla Microsoftu - raport

Potwierdzają źródła Eurogamera.

  • Gra fantasy to nowy projekt IO Interactive
  • Produkcja powstaje dla Microsoftu
  • Niedawno deweloperzy wspominali, że pracują nad kolejną produkcją

Znane z serii Hitman studio IO Interactive przygotowuje dla Microsoftu grę w realiach fantasy - wynika z niepotwierdzonych wieści.

Najpierw o grze wspomnieli dziennikarze serwisu Windows Central, powołując się na anonimowych informatorów. Tajemnicza produkcja jest jednym z kilku projektów, które obecnie powstają dla koncernu z Redmond.

Doniesienia potwierdzają źródła naszych kolegów z brytyjskiego Eurogamera. Tytuł osadzony jest podobno w dużych rozmiarów świecie wzorowanym na średniowieczu, w którym jednak pojawią się smoki.

project007_io
IO Interactive pracuje też nad grą z Jamesem Bondem

Według informatorów, produkcja jest wysokobudżetową grą klasy AAA. Projekt znajduje się ponoć na bardzo wczesnym etapie prac, co oznacza, że ukaże się najwcześniej za kilka lat. Ponadto fakt, że tworzony jest dla Microsoftu, oznacza, że najpewniej trafi tylko na PC i Xbox Series X/S.

Niedawno IO Interactive wydało Hitman 3 i obecnie pracuje nad tytułem z Jamesem Bondem w roli głównej o roboczej nazwie Project 007. Szef zespołu - Hakan Abrak - nie ukrywa jednak, że deweloperzy zajmują się też jeszcze jedną pozycją.

- Bez wdawania się w szczegóły, aktywnie pracujemy nad trzecim uniwersum, które jest nieco inne, to zdecydowanie nasze ukochane dziecko. To gra, o której weterani naszego studia od jakiegoś czasu marzyli - powiedział menedżer w niedawnej rozmowie z GamesIndustry.

Informacje o projekcie fantasy są oczywiście nieoficjalne, ale wspomniana wypowiedź Abraka wskazuje, że faktycznie kolejna produkcja IO Interactive wyróżni się na tle wcześniejszych tytułów fińskiej ekipy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami