Returnal - Rekultywator i nieaktywny Rekultywator

Działanie urządzeń.

Jednym z urządzeń, na które natkniesz się podczas gry w Returnal, jest Rekultywator. Występuje on w dwóch wersjach - zwykłej oraz „nieaktywnej”. Ich działanie znacząco się różni.

Zacznijmy od zwykłego Rekultywatora (1), którego spotkasz zdecydowanie częściej. Kiedy położysz się na nim, wciskając trójkąt, to urządzenie zabierze ci część życia, ale wyprodukuje w zamian przedmiot - np. artefakt.

returnal_rekultywator_1

Wbrew nazwie, Nieaktywny Rekultywator (2) nie jest nieczynny. Co więcej - jeśli wejdziesz z nim w interakcję, odzyskasz część zdrowia. Nie będzie też żadnych negatywnych skutków tej operacji. Leczenie jest też całkowicie darmowe, ale można je wykonać tylko raz.

returnal_rekultywator_2

Oba Rekultywatory oznaczone są na mapie tak jak inne urządzenia - ikoną kwadratu wpisanego w większy kwadrat.

returnal_rekultywator_3

Rodzaj Rekultywatora możesz też rozpoznać po świetle, które emituje. Nieaktywny jest zielony, a zwykły - czerwony. Łatwo więc skojarzyć, który jest dla życia postaci „dobry”, a który „zły”.

Ze względu na negatywne skutki zwykłego Rekultywatora, radzimy z niego nie korzystać. Zdrowie jest w Returnal najważniejszym zasobem.

Więcej porad:

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami