W marcu padł rekord sprzedaży PS5 w Europie

Pomimo braku premier.

  • PS5 zanotowało w marcu najlepszy miesiąc w Europie
  • Pomogło duże zainteresowanie we Francji, Włoszech i Hiszpanii

PlayStation 5 zanotowało w marcu najwyższą sprzedaż w Europie od czasu premiery konsoli w listopadzie ubiegłego roku - wynika z najnowszego raportu firmy GSD.

Nie podano dokładnych liczb, lecz wysokie zainteresowanie zanotowano głównie we Francji, Włoszech i Hiszpanii. Opublikowane rezultaty obejmują także egzemplarze w Polsce.

Łącznie w marcu w Europie sprzedano 554,5 tysiąca konsol, włącznie z urządzeniami retro i Oculus Quest 2. To o 17 procent więcej niż w marcu ubiegłego roku, a na czele zestawienia było właśnie PlayStation 5, przed Nintendo Switch i Xbox Series X/S - na trzeciej lokacie.

Popularność PS5 przełożyła się także na zainteresowanie urządzeniami towarzyszącymi, których w marcu sprzedano 1,32 miliona. Najchętniej kupowano kontrolery DualSense.

Jeśli o samych grach mowa, to niespodzianką może być fakt, że w marcu najchętniej kupowaną pozycją (wersje fizyczne i cyfrowe liczone razem) było Rainbow Six Siege, przed GTA 5 oraz Call of Duty: Black Ops Cold War.

Nie wszystkie firmy (mowa głównie o Nintendo) dzielą się jednak z GSD informacjami na temat sprzedaży cyfrowej, a jeśli wziąć pod uwagę tylko tytuły pudełkowe, to na szczycie są trzy gry na Switch: Super Mario 3D World + Bowser's Fury, Monster Hunter Rise oraz Mario Kart 8: Deluxe.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami