Sklep Microsoftu na PC zmniejsza prowizję od deweloperów

Twórcy gier zarobią więcej.

  • Od sierpnia prowizja od deweloperów w sklepie Microsoftu wyniesie 12 proc.
  • Podobną stawkę oferuje Epic Games Store, a Steam pobiera opłatę w wysokości 30 proc.

Microsoft poinformował, że do 12 procent zmniejszy wysokość prowizji od deweloperów, których produkcje publikowane są w cyfrowym sklepie firmy.

Aktualnie koncern z Redmond pobiera od twórców gier 30 procent przychodów generowanych przez daną produkcję, co oznacza, że stawka zostanie obniżona o ponad połowę. Zmiany wejdą w życie 1 sierpnia.

sklep_microsoftu_pc_prowizja
Dzięki zmianom, deweloperzy mają zarobić więcej

Przypomnijmy, że 12 procent pobiera obecnie Epic Games Store. Natomiast nie jest jasne, czy Microsoft zamierza w przyszłości zmniejszyć wysokość wspomnianej opłaty także w sklepie na konsolach Xbox.

Na razie największymi platformami dystrybucji cyfrowej na PC z prowizją w wysokości 30 procent pozostają Steam i GOG. Z najnowszego badania przeprowadzonego wśród autorów gier wynika jednak, że jedynie 3 proc. twórców jest zadowolonych z podobnej stawki.

To jednak nie wszystko: koncern z Redmond ogłosił też, że w planach ma wprowadzenie zmian do aplikacji sklepu na PC. Firma obiecuje między innymi szybsze prędkości ściągania i usprawniony proces instalacji produkcji, ale dodatkowe szczegóły przedstawi w najbliższych miesiącach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami