Returnal - skorpion na pustyni: jak pokonać Gorgolita

Wróg z drugiego świata.

Gorgolit to jeden z trudniejszych przeciwników w drugim, pustynnym świecie Returnal. Przypomina on skorpiona, a jego pancerz blokuje większość obrażeń, które mu zadajesz. Poniżej dowiesz się, jak pokonać tego stwora.

Aby zadać znaczące obrażenia skorpionowi, celuj w jego głowę. Strzelanie w jakąkolwiek inną część ciała spowoduje, że pociski odbiją się od pancerza.

returnal_gorgolit_1

Jednocześnie musisz pamiętać o obronie. Gorgolit ma dwa dystansowe ataki.

Jednym z nich jest deszcz niebieskich strzał (1). Aby go uniknąć, po prostu nieprzerwanie biegnij sprintem. Jeżeli choć na chwilę się zatrzymasz, otrzymasz obrażenia, ale jeśli utrzymasz bieg, nic nie powinno ci się stać.

returnal_gorgolit_2

Drugim atakiem dystansowym jest podwójny laser (2) wystrzeliwany z ogona. Będzie on zmierzał z twojej prawej strony na lewą, więc musisz go albo przeskoczyć, albo wykonać unik przed samym dotknięciem wiązki.

returnal_gorgolit_3

Po wykonaniu jednego z wymienionych wyżej ataków Gorgolit musi chwilę odpocząć. Przez kilka sekund nie rusza się i jest wtedy szczególnie wrażliwy na atak, więc to najlepszy moment na przeprowadzenie ofensywy.

Po pokonaniu Gorgolita otrzymasz nieco Obolitu. Może też zostawić po sobie broń lub inny przedmiot.

Więcej porad:

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami