Returnal - najlepsza broń: pistolet, strzelba, karabin czy wyrzutnia

Co wybrać?

Nie wiesz, na jaki oręż zdecydować się w Returnal? Na tej stronie przedstawiamy listę najlepszych broni, które zdecydowanie pomogą ci przetrwać w tym nieprzyjaznym świecie.

Co prawda to, która broń jest najskuteczniejsza, po części zależy od osobistych preferencji, ale można wyróżnić kilka modeli, które sprawdzają się na placu boju lepiej niż inne. Poniżej lista, przy czym najlepsze modele znajdują się na szczycie.

1. Karabin Tachiomatyczny

Dla większości graczy będzie to najlepszy wybór. To uniwersalna, szybkostrzelna broń, która zadaje wysokie obrażenia i szybko się przeładowuje.

returnal_najlepsze_bronie_1

Jej największą zaletą jest jednak precyzja i zasięg. Dzięki kombinacji tych atrybutów możesz z łatwością eliminować przeciwników jeszcze zanim się do ciebie zbliżą i zdążą zaatakować. Wymaga to oczywiście specyficznego sposobu gry, a więc trzymania wrogów na dystans, ale jest to bardzo bezpieczna metoda zabawy w Returnal, która pozwala zajść bardzo daleko.

2. Zgniły Pluj

Zgniły Pluj jest zdecydowanie skuteczniejszą bronią niż karabin Tachiomatycznny, ale umieszczamy go na drugim miejscu ze względu na utrudnioną dostępność - broń zyskaliśmy dopiero po dotarciu do trzeciego świata.

returnal_najlepsze_bronie_2

Ten organiczny karabin właściwie nie ma wad. Pluje kwasem, który zadaje potężne obrażenia w przeciągu kilku sekund od trafienia, więc możesz wystrzelić w przeciwnika, a potem się schować, a kwas wykończy go w mgnieniu oka. Na podstawowych przeciwników wystarczy jeden strzał.

Jedyne, co może się w tej broni nie podobać, to stosunkowo niska szybkostrzelność, ale wykorzystując szybkie przeładowanie można prowadzić niemal nieustanny ostrzał. Do tego duży zasięg i możliwość naładowania strzału w celu „wyplucia” większej ilości kwasu.

3. Rzutnik Termogeniczny

W klasycznym rozumieniu kwestii broni, jest to po prostu wyrzutnia rakiet. Jak można się domyślić, szybkostrzelność nie jest zbyt duża, więc warto przyłożyć się do celowania, ale rzutnik nadrabia to obrażeniami.

returnal_najlepsze_bronie_3

Walka rzutnikiem przypomina nieco obsługę Zgniłego Pluja, choć ta broń nie jest tak skuteczna jak jego kwasowy kuzyn.

4. Pustkostrzał

W teorii Pustkostrzał przypomina nieco ciężki karabin maszynowy, ale jak na taką broń zadaje zaskakująco niskie obrażenia. Mimo wszystko wciąż sprawdza się lepiej niż pozostała konkurencja, więc stawiamy go na 4. miejscu.

returnal_najlepsze_bronie_4

Jego niewątpliwym plusem jest duży magazynek, który pozwala przeprowadzać długi ostrzał, a także spory zasięg.

5. Astro-ostrze (miecz)

W Returnal jesteś zmuszony do używania miecza w przypadku wrogów chronionych osłoną, ale okazuje się, że to również świetna broń dodatkowa.

returnal_najlepsze_bronie_5

Ostrze eliminuje pomniejszych przeciwników jednym ciosem, więc jeśli jesteś odpowiednio szybki, korzystasz ze zrywu, by skracać dystans do wrogów i sprawnie omijasz pociski, możesz pozbyć się całej grupy tylko za pomocą miecza. W walce z potężniejszymi przeciwnikami nie korzystaj z miecza jako broni głównej, a używaj go ewentualnie do dobijania.

W grze jest oczywiście mnóstwo innych broni, w tym Pistolet M8 czy Paszczomiot, czyli po prostu strzelba, jednak nie sprawdzają się one zbyt dobrze. Pistolet wymaga szybkiego naciskania R2 (trzymanie przycisku pozwala na stały ostrzał, ale jest wtedy zbyt wolny), co znacznie utrudnia omijanie pocisków, szczególnie w trakcie walk z bossaami.

Paszczomiot zadaje z kolei tak niskie obrażenia na każdym dystansie oprócz bliskiego, że nie jest najlepszym kompanem Selene.

Na koniec przypomnijmy jeszcze, że broni nie da się w Returnal zachować czy zapisać, a szansa na jej znalezienie jest losowa w każdym cyklu.

Więcej porad:

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami