Returnal - jak zdobyć miecz, do czego służy

Czerwone ostrze.

Miecz to przydatne narzędzie w Returnal, jednak nie masz go od samego początku gry - zdobywa się go nieco później, w ramach celu: Znajdź sposób, by zniszczyć zapory obcych.

Chcąc wykonać ten cel, musisz znaleźć Wrota (1). Są one oznaczone na mapie ikoną zwykłego przejścia, ale z okręgiem na górze. To zawsze oznaczenie istotnego dla postępów przejścia na mapie.

miecz1

Wrota te prowadzą do nowego świata, jednak za pierwszym razem nie możesz ich aktywować (musisz pokonać bossa pierwszego biomu). Znajdziesz za nimi natomiast zwłoki mechanicznej istoty (2). Kiedy do nich podejdziesz i wciśniesz trójkąt, bohaterka podniesie miecz.

miecz2

Ostrze wykorzystujemy do różnych celów. Przede wszystkim, służy do rozbijania małych skał z zasobami (3). Rozbijesz nim także czerwone zapory (4) oraz pomarańczowe, ciemne pnącza (5), które czasem blokują dostęp do znajdziek.

miecz3

By użyć miecza, po prostu wciśnij kwadrat. Ostrza użyjesz także w walce - jest całkiem skuteczne, choć oczywiście wymaga zbliżenia się do wroga. Czasem jest to wręcz niezbędne.

miecz4

Dopiero po zniszczeniu tarczy możesz zadawać obrażenia inną bronią i umiejętnościami. W trakcie gry znajdziesz też czasem artefakty zwiększające siłę miecza, a różne pasożyty czy uszkodzenia także w różny sposób mogą wpływać na tę broń białą.

Więcej porad:

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami