PC to wciąż najpopularniejsza platforma wśród twórców gier

Wynika z ankiety.

  • 58 proc. deweloperów preferuje PC
  • Na drugim miejscu w rankingu jest PS5
  • Stadią zainteresowanych jest jedynie 6 proc. twórców

Ulubioną platformą deweloperów pozostaje PC - wynika z sondażu, który przeprowadzili organizatorzy Game Developers Conference wśród twórców gier.

W badaniu wzięło udział ponad trzy tysiące osób zaangażowanych w powstawanie tytułów. 58 procent ankietowanych wskazało komputery osobiste jako platformę, którą są obecnie zainteresowani.

Podobna liczba deweloperów stwierdziła, że ich ostatni projekt ukazał się na PC, podobnie jak i aktualnie powstająca gra. Natomiast 53 procent przekonuje, że kolejna produkcja także pojawi się na wspomnianych urządzeniach.

ps5_ankieta
Drugą najpopularniejszą platformą jest PS5

Odsetek twórców zainteresowanych komputerami osobistymi wzrósł względem ubiegłorocznej edycji badania. Wówczas wymienioną platformę wskazało 50 procent ankietowanych.

Na drugim miejscu w nowej ankiecie uplasowało się zaś PS5, które wybiera 44 procent twórców. Na kolejnych pozycjach są zaś Switch i Xbox Series X/S z rezultatem odpowiednio 38 procent i 30 procent. Najmniej osób - jedynie 6 procent - wybiera Stadię.

W sondażu poruszono też kwestię prowizji pobieranych przez cyfrowe sklepy. Jedynie 3 proc. respondentów uważa, że pobierana przez Steam i GOG opłata w wysokości 30 proc. od przychodów jest uzasadniona. Aż 43 proc. przekonuje, że najbardziej sprawiedliwą byłaby prowizja od 10 do 15 procent.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami