Mass Effect 2 - Skanowanie planet: wystrzeliwanie sond, szukanie surowców

Zdobywanie i wystrzeliwanie sond, wielkość złóż na planetach.

W Mass Effect 2 znajdziesz cztery główne surowce, które wykorzystasz do tworzenia nowego ekwipunku czy opracowywania ulepszeń. Możesz zdobyć ich niewielką ilość w trakcie wykonywania misji, jednak najlepszym sposobem jest skanowanie planet. Z tej strony dowiesz się jak rozpocząć cały proces, w jaki sposób znajdować konkretne surowce i gdzie możesz uzupełnić zapas sond.

Na tej stronie:

Skanowanie planet

W pierwszej kolejności wejdź na mapę galaktyki, jak w przypadku każdej misji głównej. Następnie zlokalizuj planetę (1) w danym układzie. Jeśli przy ciele niebieskim nie ma nazwy - jak, na przykład, przy stacji Omega (2) - oznacza to, że planeta nie została wcześniej zbadana.

057_mass_effect_2_me2_skanowanie_planet_sondy

Gdy do niej podlecisz, wyświetli się stosowny komunikat - Niezbadane (3). W takim przypadku kliknij w przycisk Wejdź na orbitę (4) widoczny u dołu ekranu.

Jeśli tę konkretną planetę możesz skanować, w prawym dolnym rogu ekranu zobaczysz napis Rozpocznij skan (5). Aktywuj go, by rozpocząć proces pozyskiwania surowców.

058_mass_effect_2_me2_skanowanie_planet_sondy

Wystrzeliwanie sond, zdobywanie surowców

Na ekranie wyświetli się kilka informacji, takich jak nazwa planety (6) i wielkość złóż (7) znajdujących się na niej. W zależności od planety, złoża mogą być bardzo bogate, bogate, średnie lub ubogie. Zmniejszają się one systematycznie wraz z wydobywaniem surowców. Gdy całkowicie je wyczerpiesz, pojawi się informacja o braku złóż. W tym samym oknie znajdziesz informacje o posiadanych surowcach (8), a także liczbie sond (9) na pokładzie Normandii.

059_mass_effect_2_me2_skanowanie_planet_sondy

Najedź teraz myszką (prawy analog w przypadku konsol) na powierzchnię planety i przytrzymaj prawy przycisk myszy (konsole: L1 / LB). Rozpocznie to proces skanowania, co pokazane zostanie na wykresie (10) po prawej stronie ekranu. Przemieszczaj teraz obszar skanowania (11) przy pomocy myszki (konsole: prawy analog) i obserwuj zachowanie na wykresie.

060_mass_effect_2_me2_skanowanie_planet_sondy

Im wyższy odczyt przy danym surowcu, tym większa jego ilość w danym miejscu. Gdy znajdziesz dobry punkt, wystrzel sondę za pomocą lewego przycisku myszy (konsole: R1 / RB). Gdy sonda doleci do planety, dane miejsce zostanie oczyszczone z surowców - które trafią następnie do ciebie. Po wszystkim proces możesz powtarzać - do momentu, aż wielkość złóż na planecie spadnie do zera.

Kupowanie sond

Sondy uzupełnisz na dowolnej stacji paliw (12). Obiekty te dostępne są w sporej części układów. Wystarczy do nich podlecieć i wykorzystać przycisk kup sondy (13). Każdorazowa akcja tego typu pozwoli ci zdobyć 5 sztuk za 100 kredytów.

061_mass_effect_2_me2_skanowanie_planet_sondy

Na początku rozgrywki Normandia może pomieścić maksymalnie 30 sond. Po wykonaniu misji Akta: Zabójca będziesz mógł opracować nowe ulepszenie, które podwoi tę wartość - do 60 sond.

Poprzednio: Mass Effect 2 - Klasy, rozwój postaci i ekwipunek

Spis treści: Mass Effect 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Mass Effect 2 - Rozwój technologii: badania i ulepszenia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami