Fortnite zarabia najwięcej na PS4

Ujawniają dokumenty sądowe.

  • Fortnite w latach 2018-2020 najwięcej przychodów wygenerował na PS4
  • iOS wypracował jedynie 7 procent przychodów

Z dokumentów sądowych dotyczących konfliktu pomiędzy Epic Games a Apple wynika, że najbardziej dochodową dla Fortnite platformą są konsole PlayStation.

Fragment obszernej publikacji, do której dotarł serwis The Verge, wskazuje, że pomiędzy marcem 2018 roku a lipcem 2020 roku aż 46,8 procent przychodów strzelanka wygenerowała na PS4. Na drugim miejscu znalazła się wersja Xbox One z wynikiem 27,5 procent.

Okazuje się tez, że we wspomnianym okresie urządzenia z systemem iOS odpowiadają jedynie za 7 procent przychodów Fortnite. Pozostałe 18,7 procent sumy rozkłada się pomiędzy PC, Switcha i sprzęty z Androidem.

Natomiast zapis przesłuchania Davida Nikdela, starszego programisty, który w Epic Games zajmuje się infrastrukturą sieciową strzelanki, sugeruje, że w samym 2020 roku na PS4 wygenerowano „prawie 40 proc.” wszystkich przychodów tytułu, a na Xbox One około 24 proc.

Deweloper przekonywał również, że według prognoz Fortnite w wydaniu iOS w ubiegłym roku miał wypracować jedynie 5,8 procent ogólnych przychodów, a więc czterokrotnie mniej niż - przykładowo - na platformie Microsoftu. Aktualne dane nie są znane, ale niewykluczone, że konsole PlayStation wciąż mają największy udział w przychodach.

Dokumenty ujawniono w związku z rozprawą sądową pomiędzy Apple i Epic Games. Konflikt rozpoczął się, gdy twórcy bezpłatnej gry wprowadzili własny system płatności do tytułu, omijając prowizję, za co pozycję wkrótce usunięto z iOS.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami