Bobby Kotick, szef Activision Blizzard, z pensją obniżoną o połowę

Podpisano nową umowę z menedżerem.

  • Bobby Kotick pozostanie szefem Activision Blizzard do marca 2023 roku
  • O połowę zredukowano pensję i bonusy menedżera

Activision Blizzard przedłużyło kontrakt z Bobbym Kotickiem - na mocy umowy mężczyzna pozostanie dyrektorem generalnym koncernu do 31 marca 2023 roku. Obniżono jednak wysokość wynagrodzenia szefa firmy.

Menedżer przystał na nowe warunki, które zakładają zmniejszenie podstawowej pensji rocznej o połowę, czyli do poziomu 875 tysięcy dolarów. Ponadto wcześniej zrzekł się wypłaty w listopadzie i grudniu 2020 roku.

bobby_kotick_activision
Bobby Kotick nadal będzie kierował Activison Blizzard

Na mocy przedłużonego kontraktu o 50 procent zredukowano też bonusy dla Koticka, co oznacza, że w latach fiskalnych 2021-2022 z tego tytułu otrzyma maksymalnie 1,75 milionów dolarów. Bonusy nie mogą przekroczyć dwukrotności bazowego wynagrodzenia.

Niewykluczone, że niższa pensja to efekt nacisków udziałowców, którzy przekonywali, że dyrektor generalny firmy otrzymuje zbyt dużo pieniędzy. Wysokie zarobki krytykowano w kontekście dokonywanych równolegle zwolnień pracowników.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami