Złote Wii brytyjskiej królowej wystawione na sprzedaż

Za 300 tysięcy dolarów.

  • Przygotowane dla królowej Elżbiety II złote Wii można kupić na eBayu
  • Właściciel sprzedaje konsolę, by mieć pieniądze na zakup mieszkania

W serwisie aukcyjnym eBay pojawił się złoty model Wii, który powstał jako prezent dla królowej Elżbiety II. Cenę urządzenia ustalono na 300 tysięcy dolarów.

Historia konsoli sięga 2009 roku. Wówczas THQ wpadło na pomysł, by w ramach akcji marketingowej związanej z Big Family Gmaes - zestawu familijnych minigier - przekazać władczyni Wielkiej Brytanii specjalną wersję sprzętu Nintendo.

wii_zlote_krolewskie
Królewskie Wii wykonane jest z 24-karatowego złota

Królowa odmówiła przyjęcia nietypowego prezentu, a przez wiele lat losy złotego Wii pozostawały nieznane. W 2019 roku twórcy prowadzonego w serwisie YouTube kanału People Make Games postanowili sprawdzić, co wydarzyło się z urządzeniem.

Okazało się, że królewski model konsoli trafił do rąk niejakiego Donny'ego - kolekcjonera z Holandii. Teraz mężczyzna postanowił sprzedać sprzęt, a o powodach opowiedział w wywiadzie dla serwisu Consolevariations.

- Przyczyna, dla której pozbywam się urządzenia, jest prosta: ruszam dalej z życiem. Przez całe życie mieszkałem w jednym miejscu, teraz uznałem, że nadszedł czas, by znaleźć własne mieszkanie - tłumaczy.

Donny chce przeznaczyć uzyskane pieniądze na zakup domu. Dlatego ustalił cenę w wysokości 300 tysięcy dolarów - przekonuje, że więcej nie potrzebuje, a za taką sumę mógłby nabyć mieszkanie. Dodatkowo dzięki podobnej kwocie więcej osób ma szansę kupić konsolę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami