Sony nie spodziewa się dużego zwiększenia dostaw PS5 w tym roku

Zmieni się projekt konsoli?

  • Sony nie przewiduje dużego wzrostu dostaw PS5
  • Problemem są między innymi braki półprzewodników
  • Mimo tego firma chce pobić wyniki PS4

Przedstawiciel Sony przyznał, że japońska korporacja nie spodziewa się „drastycznego” zwiększenia dostaw konsol PlayStation 5 w tym roku, ze względu na szereg czynników.

- Jak mówiłem wcześniej, celujemy w sprzedaż powyżej poziomu PS4 w tym samym okresie. Ale czy możemy drastycznie zwiększyć dostawy? Nie, to mało prawdopodobne - mówił Hiroki Totoki, dyrektor do spraw finansowych w firmie.

ps5
Rodzina w komplecie

Menedżer wyjaśniał kwestie związane z produkcją urządzeń podczas rozmowy z inwestorami, przeprowadzonej po opublikowaniu przez Sony rekordowych wyników finansowych za ubiegły rok.

- Braki w półprzewodnikach to jedno, ale są też inne czynniki wpływające na produkcję. Obecnie staramy się pobić wyniki na poziomie 14,8 miliona egzemplarzy, jak było w przypadku drugiego roku PS4 na rynku - dodał Totoki.

PlayStation 5 pozostaje w wielu krajach towarem deficytowym. Winni są nie tylko skupujący dostawy scalperzy, ale także globalny kryzys na rynku półprzewodników - zaawansowanych chipów potrzebnych do budowy elektroniki - od smartfonów po samochody.

- Dla przykładu, być może moglibyśmy znaleźć alternatywne źródło, lub poprawić sytuację poprzez zmianę projektu konsoli - mówił menedżer, zapytany o pomysły na poradzenie sobie z problemami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami