Polskie People Can Fly kupuje kolejne studio, chwali się zyskami

To nie koniec przejęć.

  • People Can Fly ma już osiem oddziałów na całym świecie
  • Najnowsze przejęcie to kanadyjskie Game On
  • Twórcy Outriders pochwalili się 24,6 mln zł zysków w 2020 roku

Studio People Can Fly z siedzibą w Warszawie staje się coraz bardziej międzynarodowe. Firma poinformowała o przejęciu ósmego oddziału deweloperskiego - mowa o Game One z Kanady.

Transakcja opiewa na 29,4 mln złotych i jest kolejną w okresie zaledwie kilku dni. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy bowiem o zakupie przez PCF także Phosphor Games z Chicago.

Co więcej, studio twórców Outriders już teraz zapewnia, że to nie koniec przejęć. Nie tylko w Polsce, ale właśnie poza granicami kraju, z naciskiem na Amerykę Północną i Wielką Brytanię, gdzie People Can Fly ma już oddziały.

- Wiadomo, że w Polsce jest rynek mniejszych studiów jest zdecydowanie przewartościowany, dlatego łatwiej przejmuje się podmioty poza granicami naszego kraju - wyjaśniał prezes Sebastian Wojciechowski podczas niedawnej konferencji z inwestorami.

head2
A za problemy z serwerami odpowiadało Square Enix

Game On już od dłuższego czasu współpracuje z PCF, tworząc dla Outriders między innymi przerywniki filmowe. W odróżnieniu od wspomnianego Phosphor Games, zespół z Kanady będzie dalej pracował także dla innych podmiotów - nie tylko dla People Can Fly.

Pieniądze na kolejne przejęcia pozyskano między innymi dzięki niedawnemu debiutowi na giełdzie w Warszawie. Spółka jest w dobrej kondycji finansowej, o czym świadczą opublikowane wczoraj wyniki - 24,6 miliona złotych zysków w 2020 roku.

Po zakończeniu prac nad podstawową wersją Outriders, studio zajmuje się teraz dalszym wsparciem gry, w ramach umowy ze Square Enix. Do 2024 roku firma chce wyprodukować jeszcze dwa tytuły: Project Gemini ponownie dla japońskiego wydawcy, a także Project Dagger dla Take-Two.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami