Microsoft z rekordowymi wynikami - mocny wzrost dochodów działu Xbox

Dochodowy kwartał.

  • Microsoft zyskał 41 mld dol. dochodu w trzecim kwartale roku fiskalnego
  • Udział platformy Xbox zwiększył się o 50 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem

Microsoft opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał fiskalny 2021 roku - który przekłada się na pierwszy kwartał roku kalendarzowego. Firma osiągnęła dochody na poziomie 41,3 mld dolarów.

Dział Xbox to zaledwie 3,6 mld dol. z tej sumy, aczkolwiek i tak jest to wynik o 50 procent wyższy niż w tym samym okresie 2020 roku. Analitycy wskazują tu na rosnącą popularność abonamentu Game Pass oraz - rzecz jasna - premierę nowych konsol.

- Jeśli chodzi o sekcję gier, zauważamy rekordowe zaangażowanie odbiorców, mocną monetyzację na przestrzeni całej platformy Xbox - podkreśliła Amy Hood, szefowa działu finansów, w rozmowie z inwestorami.

Hood zaznaczyła także, że zapotrzebowanie na konsole Series X i S „znacznie przewyższyło” oczekiwania Microsoftu. Podaż wciąż ma pozostać ograniczona, także w związku z problemami powodowanymi przez pandemię.

Warto podkreślić, że około 80 procent dochodów działu Xbox jest związane z „zawartością i usługami”, a nie konsolami. To również może wskazywać na rosnący udział wpływów z abonamentu Game Pass.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami