Krowokurczak i krokokaczka - niezależna gra o zoo pozwoli tworzyć nowe gatunki

Let's Build a Zoo.

Niezależne studio Springloaded zapowiedziało grę Let's Build a Zoo, która może wydawać się typowym symulatorem zarządzania ogrodem zoologicznym z przyjemną dla oka oprawą - lecz przyciągnęła uwagę graczy czymś więcej.

Okazuje się, że po zbudowaniu zoo przed użytkownikami otworzą się nowe możliwości. Zazwyczaj niezbyt dobre z etycznego punktu widzenia. Jednym z głównych aspektów rozgrywki jest na przykład tworzenie nowych, zupełnie eksperymentalnych gatunków.

Można skrzyrzować krokodyla z kaczką czy sowę z kapibarą. Wszystko dzięki mechanice splicingu DNA.

Ponadto, jak sugeruje zwiastun i screeny - możliwy będzie nielegalny handel zwierzętami, a nawet przerabianie ich na produkty do sprzedaży. W jednym z ujęć widać na przykład sklep z galanterią skórzaną z krokodylem na dachu.

Oczywiście należy też dbać o nasz ogród. Zatrudniać pracowników, spełniać potrzeby odwiedzających i odpowiednio rozmieszczać atrakcje oraz kolejne elementy zabudowy. Nasze zoo będziemy mogli skonstruować w różnych miejscach na świecie.

Let's Build a Zoo zadebiutuje jeszcze w tym roku na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami