[PLOTKA] Crytek pracuje nad Ryse 2, gra zmierza na kilka platform

Kontynuacja tytułu z 2013 roku.

  • Według nieoficjalnych informacji, powstaje sequel Ryse: Son of Rome
  • Tytuł ukaże się na kilku platformach sprzętowych

W studiu Crytek trwają prace nad kontynuacją wydanego w 2013 roku Ryse: Son of Rome - wynika z niepotwierdzonych doniesień.

Wieści o projekcie przekazał Nick Baker o pseudonimie Shpeshal Ed. Na antenie najnowszego odcinka podcastu XboxEra internauta stwierdził, że w ubiegłym roku szczegóły o grze otrzymał od osoby, która jest podobno powiązana z twórcami tytułu.

Zdaniem pragnącego zachować anonimowość informatora, Ryse 2 ukaże się na kilku platformach sprzętowych. To o tyle istotne, że pierwsza część była tytułem na wyłączność Xbox One, choć po dwunastu miesiącach trafiła też na PC.

ryse_son_of_rome_screenshot
Ryse: Son of Rome w 2013 roku wyróżniało się grafiką

Ponadto Baker przekonuje, że od wspomnianego źródła dostał materiały graficzne, które ponoć prezentują powstającą grę. Internauta nie opublikował jednak żadnych z otrzymanych rzekomo ilustracji.

Wieści są oczywiście niepotwierdzone. Nadmienić należy, że Shpeshal Ed uchodzi za dobrze zaznajomionego z planami Microsoftu, którego konsoli pierwsza część Ryse była exclusivem. Według informacji sprzed kilku lat, kontynuacja powstawała, ale projekt skasowano.

Ryse: Son of Rome to gra akcji osadzona w starożytnym Rzymie. Wcielamy się w centuriona, który pragnie pomścić śmierć bliskich, a rozgrywka sprowadza się głównie do wciskania klawiszy, odpowiadających symbolom wyświetlanym na ekranie. Jedną z ówczesnych zalet tytułu była oprawa wizualna, pokazująca moc Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami