Niezadowolony gracz planował zabójstwo w siedzibie twórców Genshin Impact

Z powodu aktualizacji.

  • Mężczyzna z Chin planował zabójstwo w siedzibie studia miHoYo
  • Niezadowolenie wywołała podobno aktualizacja gry Honkai Impact 3rd
  • Gracz został aresztowany

Media w Chinach informują o aresztowaniu mężczyzny, który planował zabójstwo założycieli studia miHoYo, odpowiedzialnego za popularne Genshin Impact. Źródłem gniewu gracza była jednak inna produkcja - Honkai Impact 3rd.

Podejrzany chciał podobno wedrzeć się do siedziby firmy w Szanghaju, lecz został zatrzymany już na parkingu, uzbrojony w nóż. Plan zakładał rzekomo zabicie szefostwa - Liu Weia oraz Caia Haoyu - a następnie popełnienie samobójstwa.

Zobacz także: Genshin Impact - poradnik i najlepsze porady

Źródłem problemu jest ta aktualizacja

Szczegóły nie są obecnie znane, lecz niezadowolenie mężczyzny miała wywołać promocja w mobilnym Honkai Impact 3rd. Aktualizacja wprowadzała stroje „króliczków” Playboya dla części postaci i powiązane z nimi animacje tańca, lecz wyłącznie poza Chinami - czytamy w serwisie Baidu.

Mieszkańcy tego kraju szybko znaleźli jednak wzmianki o łatce oraz powyższy materiał wideo i głośno krytykowali miHoYo za regionalne ograniczenie treści. Studio ostatecznie przeprosiło i wycofało pomysł - z całego świata.

Niedoszły zabójca najwyraźniej nadal nie mógł przejść do porządku dziennego z tymi wydarzeniami. Nie wiadomo jednak, czy rozgniewał się na zapowiedź nowości tylko poza Chinami (gra już wcześniej otrzymywała treści tylko w tym kraju), na anulowanie inicjatywy, czy też z całkiem innego powodu. Wśród fanów pojawiają się głosy mówiące o tym, że mężczyzna miał oburzyć się na prezentowanie postaci w zbyt wyzywających strojach.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami