Nagły wzrost popularności Titanfall 2

Gra przeżywa drugą młodość na Steamie.

  • Titanfall 2 pobił swój rekord jednocześnie grających osób na Steamie
  • Ostatnio bawiło się więcej osób niż na premierę na platformie Valve
  • To zapewne zasługa promocji i łączenia Titanfall z Apex Legends

W trakcie ostatnich 24 godzin, Titanfall 2 osiągnął na Steamie rekord jednocześnie grających osób. To zapewne zasługa promocji na platformie Valve oraz inspirowanej serią o tytanach zawartości, która zmierza do strzelanki studia Respawn Entertainment, Apex Legends.

O ile w czerwcu 2020 roku, kiedy Titanfall 2 trafił na Steama, gra mogła się pochwalić ponad 13 tysiącami równocześnie bawiących się użytkowników, teraz liczba ta osiągnęła pułap 16 958 osób. Aktualnie w sklepie Valve tytuł w wersji Ultimate kosztuje 30 zł.

4 maja startuje 9. sezon Apex Legends, który wprowadzi nową postać, Kairi „Walkirię” Imaharę. To pilotka tytana, kierująca maszyną swojego ojca Vipera, który był jednym z bossów w kampanii fabularnej Titanfall 2.

Niewykluczone więc, że część osób, które nie miały styczności z serią o tytanach, chce teraz nadrobić zaległości, by lepiej zrozumieć nowości w świecie Apex Legends.

Fani Titanfall już od dłuższego czasu liczą na powrót serii w formie ciekawej zawartości do Apex Legends. Respawn Entertainment już wkrótce przedstawi szczegóły trybu, który „wyjdzie poza battle royale”, a więc być może jeszcze mocniej nawiąże do poprzedniego dzieła studia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami