Kupiec z Resident Evil Village wspomina kolegę z RE4

Odkryto żart twórców.

  • Żart twórców Resident Evil Village łączy grę z Resident Evil 4
  • Easter egg odkryto w niedzielę w wersji demo

Fani Resident Evil zauważyli powiązanie pomiędzy postaciami kupców w serii. Sprzedawca z najnowszej odsłony cyklu wspomina bowiem swojego kolegę po fachu z Resident Evil 4, żartując z jego kwestii dialogowej.

Wypowiedziane w charakterystyczny sposób „Co kupujesz?” (ang. What're you buying?) to cecha rozpoznawcza kupca z RE4, teraz przypomniana przez handlarza z Resident Evil Village.

- „Co kupujesz?” - pyta sklepikarz, naśladując nietypowy tembr głosu kolegi. - Haha! Mawiał tak mój stary przyjaciel - śmieje się imponujących rozmiarów sprzedawca.

Wszyscy kupcy to jedna rodzina

Gracze spodziewają się, że podobnych żartów w pełnej wersji znajdzie się więcej. Zarówno Resident Evil 4 z 2005 roku, jak i nadchodzące Resident Evil Village rozgrywają się bowiem w mrocznych zakamarkach europejskiej wsi.

Nawiązanie znaleziono w niedzielę, w kolejnej wersji demonstracyjnej na PS4 i PS5, dostępnej przez ograniczony czas. Szansa na spotkanie z kupcem będzie jeszcze jedna, gdy to samo demo będzie ponownie włączone, począwszy od 2 maja - ale tylko przez 24 godziny, od godziny 2 nad ranem polskiego czasu.

Pełna wersja Resident Evil Village ukaże się już wkrótce później, 7 maja. Platformy docelowe dla produkcji Capcomu to PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC (przez Steam lub Stadię).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami