Tylko połowę budżetu Cyberpunk 2077 przeznaczono na produkcję gry

Pozostała część to koszty ogólne.

  • Na prace nad Cyberpunk 2077 wydano 567 milionów złotych
  • Resztę budżetu zainwestowano w kwestie wydawnicze

Wczoraj ujawniono, że cały budżet Cyberpunk 2077 wyniósł 1,2 miliarda złotych. Teraz okazuje się, że na właściwe prace nad grą przeznaczono ponad 55 procent wspomnianej kwoty.

Na telekonferencji z inwestorami wiceprezes CD Projektu do spraw finansowych - Piotr Nielubowicz - poinformował, że na rozwój tytułu wydano łącznie 567 milionów złotych. Menedżer podkreślił, że pozostała suma pokryła tak zwane narzuty, czyli koszty ogólne.

- Wśród nich można wyróżnić pracę działów prawnych wspierających premierę w zakresie umów; działy produkcji; dział rozwoju biznesu oraz innych członków zespołu w jakiś sposób związanych z produkcją i premierą, choć nie bezpośrednio w ramach dewelopmentu ani marketingu - tłumaczy.

Do końca 2020 roku Cyberpunk 2077 sprzedał się w liczbie 13,7 miliona egzemplarzy, co przełożyło się na rekordowe wyniki finansowe CD Projektu. Co ważne, firma zwróciła pieniądze jedynie za 30 tysięcy kopii.

Polska spółka jest jednocześnie świadoma problemów gry. Szefostwo obiecuje, że premiera tytułu była ogromną lekcją, której „nigdy nie zapomną”. Zaznaczono, że wciąż trwają prace nad ulepszeniem tytułu.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami