To była dla nas ogromna lekcja - CD Projekt o problemach Cyberpunk 2077

Firma uważa, że atmosferę wokół gry poprawi wersja na nowe konsole.

  • CD Projekt wyciągnął wnioski z premiery Cyberpunk 2077
  • Firma wciąż pracuje nad kolejnymi aktualizacjami
  • Patche i wersja na nowe konsole powinny wpłynąć na sprzedaż gry

Cyberpunk 2077 sprzedał się w ponad 13 milionach egzemplarzy, ale w okresie premiery gra zmagała się z dużymi problemami technicznymi. Szefowie CD Projektu przyznają, że sytuacja nie była idealna, ale przekonują, że wyciągnięto wnioski.

- Nie wszystko poszło po naszej myśli. To była dla nas ogromna lekcja, której nigdy nie zapomnimy, ale wierzę, że teraz jest czas, aby patrzeć w przyszłość - mówi Adam Kiciński, prezes firmy, w oświadczeniu towarzyszącym publikacji wyników finansowych.

- Pozostajemy ambitni i dajemy z siebie wszystko, aby dopracować Cyberpunka do takiego stopnia, by gracze mogli czerpać z niego pełną przyjemność niezależnie od platformy, na której grają - dodaje menedżer.

cyberpunk_2077_bledy
Najwięcej błędów i usterek pojawiło się na konsolach

Natomiast w trakcie telekonferencji z inwestorami wiceprezes CD Projektu do spraw finansowych - Piotr Nielubowicz - przypomniał, że w planach są kolejne aktualizacje, trzy DLC oraz wersje PS5 i Xbox Series X/S, co powinno poprawić sytuację produkcji.

- Wierzę, że to wszystko będzie miało znaczący wpływ na sprzedaż i ogólną atmosferę wokół Cyberpunka, o ile można tak to określić - twierdzi przedstawiciel polskiej spółki, cytowany przez serwis Seeking Alpha.

Nielubowicz dodał, że obecnie nad ulepszeniem produkcji pracuje około 40 procent deweloperów, którzy zaangażowani byli w powstawanie podstawowego tytułu. Podkreślił jednocześnie, że z czasem liczebność zespołu zajmującego się projektem powinna maleć. Nie wykluczono też większej rotacyjności pracowników, co nazwano normalnym zjawiskiem.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami