Microsoft jednak nie kupi Discorda

Zakończono rozmowy.

Właściciele platformy Discord zakończyli rozmowy z Microsoftem i nie są już zainteresowani sprzedażą działalności. Zamiast tego rozważają samodzielny debiut na giełdzie - wynika z nieoficjalnych informacji.

Dziennik Wall Street Journal już w marcu informował o potencjalnej transakcji, która miałaby podobno kosztować producenta konsol Xbox „co najmniej” 10 miliardów dolarów. Teraz dyskusje zakończono, choć niewykluczony jest powrót do nich w przyszłości.

Microsoft - cieszący się ogólną wartością akcji na poziomie 2 bilionów dolarów - jest zainteresowany przejęciami, które pomogłyby firmie w dotarciu do konsumentów. Latem 2020 roku bez powodzenia starano się na przykład kupić amerykańską działalność TikToka.

Discord to aplikacja gromadząca przeróżne społeczności, związane głównie z grami wideo. Popularność programu znacznie wzrosła podczas globalnej pandemii. Platforma informowała, że w ubiegłym roku podwoiła liczbę aktywnych użytkowników, do poziomu 140 milionów miesięcznie.

Oprócz giganta z Redmond przejęciem firmy zainteresowane były podobno jeszcze dwa inne podmioty. Discord w 2020 roku wygenerował 130 milionów dolarów przychodów, lecz nadal nie może pochwalić się zyskami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami