CoD Warzone - nowa mapa Werdańsk 1984: lokacje i nowości

Najważniejsze zmiany. Co nowego?

Sezon 3 w Call of Duty Warzone rozpoczął się wybuchowo i przeniósł graczy do przeszłości. Wciąż rywalizujemy w Werdańsku, ale nowa wersja tej mapy przedstawia ten obszar w 1984 roku.

Podobnie jak w innych grach battle royale, nadszedł wreszcie czas na większe zmiany. Tutaj chcemy pokazać, na co najlepiej zwrócić uwagę, czego się spodziewać i gdzie szukać miejsc, które zostały odświeżone w najciekawszy sposób. Uwzględniamy też zupełnie nowe lokacje, które dodano w miejscu innych.

Na początek warto spojrzeć na całą mapę w nowej wersji. Literami oznaczamy miejsca, o których piszemy nieco bardziej szczegółowo poniżej.

mapanowa

Nowe lokacje

Największą nowością jest zupełne pozbycie się tamy (Dam), którą kojarzą wszyscy fani Warzone. W jej miejscu znajduje się teraz lokacja Summit (A). Co ciekawe, jest to miejsce z mapy trybu multiplayer pierwszej części Call of Duty: Black Ops. To wielopoziomowa lokacja z dużym centralnym budynkiem, lądowiskami dla śmigłowców, a nawet gondolami (kolejkami linowymi).

tamasummit

Druga duża zmiana w Werdańsku 1984 to Salt Mine (B), czyli kopalnia soli. Stoi w tym samym miejscu, w którym przed sezonem trzecim znajdowała się kopalnia odkrywkowa. Na powierzchni znajdują się dosyć standardowe budynki, lecz mamy tu także wejścia do podziemnych korytarzy - które zostaną otwarte dopiero za jakiś czas.

saltmine

Array (C), czyli wielki radar, to kolejna zupełnie nowa lokacja. Tę naprawdę trudno przeoczyć - wygląda jak ogromne rusztowanie. Spadając z góry można tutaj wskoczyć na wąskie kładki przyczepione po bokach struktury - znajdziemy tam nieco lootu. To także rzecz jasna dobry punkt obserwacyjny, choć nie oferuje dobrej pozycji do obrony czy ukrycia się.

array

Zmienił się Superstore (D). Ten kompleks sklepowy został mocno przemodelowany, co ma duży wpływ na gameplay. Teraz w tym markecie umieszczono więcej opcji wejścia do środka z dachu, a wewnątrz można dostać się na górę długich półek sklepowych, by zaskoczyć wrogów. Przerobiono także znajdującą się obok fabrykę (Factory).

store

Ostatnia większa zmiana dotknęła Stadionu (E). Obecnie mamy do czynienia ze starym stadionem, jeszcze przed przebudową. Wygląda zupełnie inaczej, zabrakło nowoczesnego dachu. Teren jest otwarty i łatwo tu narazić się na ostrzał, ale na szczęście na murawie umieszczono sporo obiektów, które posłużą za osłonę. Wciąż też można poruszać się w korytarzach pod trybunami.

stadium

Najważniejsze nowości

Poza tym, wprowadzono też szereg innych zmian i modyfikacji, które dostrzegą często grający w Warzone użytkownicy. Werdańsk 1984 to między innymi:

  • bardziej żywe barwy i świeży wygląd budynków
  • dodatkowe piętra czy pomieszczenia w niektórych obiektach
  • więcej trawy i roślinności, więcej liści na drzewach (co ma znaczenie dla widoczności)
  • nowe bronie do zdobycia (na przykład Pepesza)
  • zupełnie nowy Gułag
  • zmiany w systemie bunkrów - obecnie są zamknięte

W trakcie trwania sezonu deweloperzy wprowadzą różne nowe elementy na mapie. Otworzą się niedostępne obecnie przejścia, poznamy nowe skarby bunkrów i z pewnością nie zabraknie innych sekretów.

Następnie: CoD Warzone - bunkry: jak otworzyć

Spis treści: Call of Duty Warzone - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami