CD Projekt zwrócił pieniądze za 30 tys. kopii Cyberpunk 2077

Liczba nie uwzględnia podobnych programów innych sklepów.

  • CD Projekt wydał 194,5 mln zł na zwroty Cyberpunk 2077
  • Oddano pieniądze za około 30 tysięcy egzemplarzy
  • W tej liczbie nie ma zwrotów z innych sklepów

Przedstawiciele CD Projektu ujawnili, że z oferty pełnego zwrotu pieniędzy za Cyberpunk 2077 skorzystało około 30 tysięcy osób. Na swoją akcję firma wydała 8,46 mln złotych - podano w raporcie.

Warto pamiętać, że suma 30 tysięcy dotyczy tylko programu „Help Me Refund” od CD Projektu, a więc nie obejmuje osobnych inicjatyw w sklepach Microsoftu, Sony, Best Buy czy GameStop, gdzie także oferowano zwroty.

Podliczając wszystkie źródła, koszty dla polskiej firmy są już wyższe. Wynoszą około 194,5 mln złotych, ale ta kwota to w większości (145,6 mln zł) szacunkowe odpisy na przyszły rok, także z tytułu wycofania ze sprzedaży w PlayStation Store.

2
Ten Pan też chce zwrotu

Dla porównania, studio poinformowało wczoraj, że sprzedaż nowej produkcji wyniosła ponad 13,7 mln egzemplarzy. 30 tysięcy zwrotów to nieco ponad 0,2 procent tej liczby.

Większość egzemplarzy - 73 procent - kupowano w wersjach cyfrowych, a platforma GOG odpowiadała tylko za 10 proc. kopii na PC, więc większość zwrotów realizowali zapewne zewnętrzni sprzedawcy i dystrybutorzy.

Inicjatywę pełnego zwrotu pieniędzy dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęto już kilka dni po grudniowej premierze Cyberpunk 2077, w odpowiedzi na falę krytyki, jaka spadła na grę. Refundowano nie tylko kopie cyfrowe, ale także pudełkowe.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami