"Wirtualna Olimpiada" startuje w maju. Wśród gier Gran Turismo

Esportowe wydarzenie specjalne.

Olympic Virtual Series (OVS) to wydarzenie specjalne, w ramach którego gracze będą konkurowali w szeregu esportowych produkcji, na oficjalnej licencji olimpijskiej. Impreza rozpocznie się 13 maja i potrwa do 23 czerwca, do startu „prawdziwych” zmagań w Tokio.

Rywalizacja prowadzona będzie w pięciu dyscyplinach - symulatorach:

  • Wyścigi w Gran Turismo
  • Żeglarstwo w Virtual Regatta
  • Wioślarstwo w dowolnej aplikacji
  • Kolarstwo w Zwift
  • Baseball w eBaseball Powerful Pro 2020

eBaseball Powerful Pro 2020 wygląda poważnie

Całość ma „zmobilizować wirtualny sport, esport i fanów gier z całego świata, by dotrzeć do nowych odbiorców” - czytamy w informacji prasowej. Wszystko zgodnie z założeniami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który od lat zmaga się ze zmniejszającym się zainteresowaniem „klasycznymi” Olimpiadami.

Wydarzenia przeznaczone będą dla wszystkich zainteresowanych - także w całości przez sieć, bezpośrednio z domu. Za szczegóły odpowiadać będą poszczególni organizatorzy, a więc międzynarodowe federacje dla wymienionych dyscyplin, czy też wydawcy tytułów.

„Koncept jest zgodny z cyfrową strategią MKOl. Zachęca do uczestnictwa w sporcie i promuje olimpijskie wartości, zwłaszcza u młodzieży” - komentuje szef Komitetu, Thomas Bach.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami