Razer inwestuje w ekologiczny papier toaletowy

Wykonany z bambusa.

  • Razer inwestuje w projekty ekologiczne
  • Firma nawiązała współpracę z producentem bambusowego papieru toaletowego

Razer poinformował o utworzeniu Razer Green Fund - wartego 50 milionów dolarów funduszu, koncentrującego się na promowaniu ekologicznego sposobu myślenia wśród młodego pokolenia i przyspieszaniu zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw.

Pierwszym projektem nowej inicjatywy producenta akcesoriów dla graczy jest inwestycja w startup The Nurturing Co. Organizacja znana jest między innymi ze stworzenia wykonanego z bambusa i niezawierającego plastiku papieru toaletowego o nazwie Bambooloo.

W rozesłanym do mediów oświadczeniu Razer podkreśla, że pulpa bambusowa, która służy do przygotowywania papieru wymaga stosowania o 90 procent mniej wody i 70 procent mniej węgla niż standardowa miazga drzewna.

papier_toaletowy_z_bambusa
Bambooloo nie zawiera plastiku

„Przechodząc na używanie bambusowego papieru toaletowego, czteroosobowa rodzina może zaoszczędzić ponad 30000 litrów wody w ciągu roku. Bambooloo pomaga konsumentom odejść od produktów papierniczych z pulpy drzewnej, oferując papiery toaletowe na bazie bambusa i inne produkty do pielęgnacji domowej” - napisano w komunikacie.

W ramach nawiązanej współpracy, The Nurturing Co. do biur Razera w różnych regionach świata przekaże dostawy wspomnianego papieru toaletowego. To element strategii, zakładającej, że siedziby firmy muszą być w 100 procentach neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Koncern obiecuje również, że zamierza inwestować w kolejne projekty ekologiczne - związane między innymi z energią odnawialną, węglem, zarządzaniem tworzywami sztucznymi i zrównoważonym leśnictwem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami