Diablo Immortal - nowe fragmenty rozgrywki i kolejna faza testów

Premiera coraz bliżej?

  • Rusza zamknięta alfa Diablo Immortal - na razie tylko w Australii
  • Kolejna faza testów wprowadza klasę Krzyżowca
  • Zaprezentowano nowy gameplay

Diablo Immortal oficjalnie wkracza w fazę zamkniętych testów alfa. Deweloperzy z Blizzarda przygotowali z tej okazji nowy materiał wideo z komentarzem producenta i fragmentami rozgrywki.

Do testów może zarejestrować się każdy - wystarczy wejść na oficjalną stronę gry. Rejestracja nie jest jednak gwarancją otrzymania dostępu do wczesnej wersji. Co więcej, na razie alfa dostępna jest tylko w Australii, choć niewykuczone, że twórcy rozszerzą niedługo ofertę na inne regiony.

Druga faza testowa (wcześniej dostępne były testy pre-alfa) wprowadza między innymi klasę Krzyżowca, nowe obszary i podziemia - w tym tereny Zamarzniętej Tundry, przywodzącej na myśl trzeci akt kampanii z Diablo 3.

Najważniejszą nowością wydaje się system Konfliktu - to PvP z podziałem na frakcje. Gracze będą mogli przystąpić do Cieni lub Nieśmiertelnych. Każda frakcja ma swoje własne wyzwania i misje, a w trybie Obrony Krypty uczestnicy mogą nawet zmierzyć się w bezpośredniej walce.

„Cykle w Diablo Immortal toczą się wokół obalania panujących Nieśmiertelnych. Jeśli jeden z Mrocznych Domów pokona Nieśmiertelnych w Rytuale Wygnania i przejmie władzę cykl kończy się, dając początek nowemu. W tym czasie resetują się wszystkie elementy gry związane z bieżącym cyklem” - wyjaśniają twórcy na blogu.

Prostszy dostęp do PvP zagwartantuje tryb potyczek na Polach Bitwy (Battlegrounds), gdzie zmierzą się dwie ośmioosobowe drużyny. Zespoły zostaną zawsze podzielone na atakujących i obrońców.

Ujawniono też endgame'ową mechanikę Piekielnego Relikwiarza, która pozwoli więzić potężne demony tylko po to, by można było je pokonać i pozyskać z ich dusz potężne zasoby.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami