Battlefield 6 nie trafi na PS4 i Xbox One - sugeruje EA

Zapowiedziano też mobilną odsłonę serii.

  • Studia EA pracują nad dwiema odsłonami serii Battlefield
  • Tytuł na PC i konsole ukaże się pod koniec roku
  • Na przyszły rok zaplanowano samodzielną odsłonę mobilną

Electronic Arts ujawniło, że kolejna część serii Battlefield ukaże się „w ostatnich miesiącach” obecnego roku, choć prawdopodobnie już tylko na PC i konsolach obecnej generacji. Jednocześnie zapowiedziano, że powstaje także odsłona na urządzenia mobilne.

Wydawca nadal nie podaje innych szczegółów na temat Battlefield 6 - nawet ten tytuł nie został jeszcze potwierdzony. Zapewniono jedynie, że „gra zawiera wszystko, za co kochamy serię - i wynosi to na zupełnie nowy poziom”. Pełnoprawna zapowiedź „wkrótce”.

EA zauważa, że „wszystko to dzięki możliwościom PC i konsol nowej generacji”, co może sugerować, że tytuł ominie starsze konsole. Nieoficjalne doniesienia na ten temat pojawiały się już w ubiegłym tygodniu.

3
Podobno wrócimy do czasów współczesnych

„Epicka skala. Wojna totalna. Szalone, niespodziewane momenty. Zmieniająca rozgrywkę destrukcja. Widowiskowe bitwy, wypełnione większą liczbą graczy i ilością zniszczenia niż kiedykolwiek przedtem” - czytamy w komunikacie.

Jeśli mowa o wersji mobilnej, ta przygotowywana jest przez studio Industrial Toys, pod nadzorem DICE. „Zupełnie nowa gra z serii” ukaże się w 2022 roku na smartfony i tablety. Już teraz zaczynają się testy, lecz nie jest obecnie jasne, czy gracze wezmą w nich udział.

„To zupełnie inna gra niż ta, którą tworzymy na konsole i PC, zaprojektowana specjalnie z myślą o platformach mobilnych. Jest tworzona od podstaw, by możliwość grania w Battlefield, gdzie tylko chcecie, stała się rzeczywistością” - napisano w zapowiedzi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami