Szef Juventusu: Superliga miała odciągnąć młodzież od Fortnite i Call of Duty

Walka o konsumenta.

  • Europejska Superliga miała odciągnąć młodzież od gier wideo
  • Zainteresowanie piłką nożną jest coraz mniejsze
  • Potrzebne są reformy - apelują właściciele klubów

Prezydent Juventusu - Andrea Agnelli - przyznał, że za pomysłem na stworzenie kontrowersyjnej Superligi stała między innymi chęć odciągnięcia młodszych osób od gier wideo, by zainteresować odbiorców piłką nożną.

- W serii FIFA można stworzyć własne rozgrywki. Trzeba je przenieść z powrotem do prawdziwego świata. Nie wspominając o konkurencji ze strony różnych Fortnite, Call of Duty... Odciągają uwagę dzieci, które w przyszłości zamienią się w płacących konsumentów - mówił szef włoskiego klubu w rozmowie z gazetą Corriere dello Sport.

- Młodsi ludzie chcą dużych imprez i mają szersze horyzonty. Moje pokolenie było inne - dodał. - 40 procent osób w grupie wiekowej 15 - 24 nie interesuje się piłką nożną. Potrzebujemy rozgrywek zdolnych rzucić wyzwanie temu, co powstaje na platformach cyfrowych, transformując świat wirtualny w coś prawdziwego.

agnelli
Andrea Agnelli. Fot.: UEFA.

Powstanie elitarnych rozgrywek European Super League ogłoszono w niedzielę, z inicjatywy 12 najbogatszych klubów w Europie. Dzisiaj - dwa dni później - projekt jest na dobrą sprawę porzucony, ponieważ wycofują się kolejni założyciele - w obliczu ogromnej krytyki ze strony fanów.

Część pomysłodawców - jak Florentino Perez z Realu Madryt czy właśnie Andrea Agnelli z Juventusu - nadal uważa jednak, że Superliga jest potrzebna, by tchnąć nowe życie w najpopularniejszy sport na świecie.

W podobnym tonie wypowiadał się ten pierwszy. Wczoraj zasugerował nawet, że 90-minutowe mecze można skrócić, jeśli taka długość nie podoba się młodszym odbiorcom.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami