Remake Star Wars: KotOR powstaje w studiu Aspry - potwierdzają źródła Eurogamera

Nowa wersja klasyka.

  • Aspyr pracuje nad nową wersją Star Wars: Knights of the Old Republic
  • Według nieoficjalnych informacji, gra to remake oryginału

Z wieści pozyskanych przez naszych kolegów z brytyjskiego Eurogamera wynika, że przygotowywany jest remake Star Wars: Knights of the Old Republic.

Najpierw o projekcie wspomniał Jason Schreier z Bloomberga. Uznany dziennikarz na antenie podcastu MinnMax stwierdził, że nad odnowioną wersją klasyka pracuje Aspyr - studio, które do tej pory zajmowało się głównie przenoszeniem starszych gier ze świata „Gwiezdnych wojen” na nowsze platformy.

Redakcja brytyjskiego Eurogamera we własnych źródłach potwierdziła, że wymieniona firma faktycznie rozwija odświeżoną wersję słynnego tytułu RPG. Ponadto przekonuje, że produkcja w większym stopniu przypomina remake niż zwykły remaster.

To nie pierwsze niepotwierdzone informacje o nowym wydaniu Knights of the Old Republic. W styczniu o niezapowiedzianej grze mówił Bespin Bulletin, czyli informator znany wśród fanów „Gwiezdnych wojen”. Uważał wówczas, że „nigdy nie zgadniemy”, kto pracuje nad projektem.

Jeszcze wcześniejsze wieści wskazywały, że remake to tak zwany reboot, który wykorzysta fabularne elementy z oryginalnej edycji gry i jej sequela. Twórcy chcą podobno historię z pierwowzorów dostosować do nowego kanonu Star Wars.

Knights of the Old Republic zadebiutowało w 2003 roku. Tytuł osadzono na cztery tysiące lat przed wydarzeniami, które zaprezentowano w filmowej serii, a opowieść skupia się na odwiecznym konflikcie między Jedi i Sithami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami