Polska jako królestwo w II wojnie światowej - dzięki DLC do Hearts of Iron 4

Alternatywne historie.

  • Nadchodzące DLC do Hearts of Iron 4 zaoferuje alternatywne historie Polski
  • Rozszerzenie nie ma jeszcze daty premiery - ani tytułu
  • Zagramy między innymi jako monarchia

Twórcy Hearts of Iron 4 opublikowali szczegóły na temat nadchodzącego DLC do strategii, koncentrującego się na alternatywnej historii państw podczas II wojny światowej. W dzienniku deweloperskim opisano nowości dotyczące Polski.

Gra otrzyma wkrótce aktualizację o nazwie 1.11 Barbarossa - z darmowymi treściami - oraz płatne rozszerzenie, które oficjalnie nie zostało jeszcze zapowiedziane. Nie znamy też konkretnych dat debiutu.

Dodatek pozwoli między innymi poprowadzić Polskę w II wojnie światowej jako Pospolite Ruszenie, po strajku chłopskim. Po wykonaniu tego kroku będziemy mogli zdecydować, czy przywrócić demokrację, czy też postawić na komunizm - w wydaniu sowieckim lub własnym.

1
Polska królem Polski

Jeśli postawimy na demokrację, możliwe będzie nawet założenie wspólnie z Francją „mini-ententy”. Inna opcja to wejście w sojusz z Wielką Brytanią, co pozwoli na przykład zakupić kolonie: Madagaskar, Palestynę i tak dalej.

Drugą „gałęzią” drzewka alternatywnej historii będzie powrót do monarchii. Chętnych na zostanie królem będzie trzech, a każdy z nich poprowadzi kraj w innym kierunku. Możliwe będzie nawet ponowne przyłączenie Litwy - pokojowo lub siłą.

Trzecia ścieżka oznacza dołączenie do Niemiec, po przejęciu władzy przez Endecję lub Falangę. Zamiast jednak kolaborować, będzie też można obrać ścieżkę niepodległości i uderzyć w nazistów, gdy ci nie będą się tego spodziewali.

2
A może tak połączyć się z Rumunią?

Jako falangiści możliwe będzie nawet podjęcie współpracy z ugrupowaniami o podobnych założeniach: w Meksyku, Holandii oraz w Ameryce Południowej.

„Polska obfituje w scenariusze historii alternatywnej, jeśli tylko uda się znaleźć sposób na przetrwanie” - komentuje projektant rozgrywki Hearts of Iron 4 w dzienniku deweloperskim.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami