Mapa z CoD Warzone pierwotnie miała być większa i osadzona w Afganistanie

Tajniki powstawania battle royale.

  • Twórcy Warzone rozważali stworzenie afgańskiej mapy
  • Większą część obszaru miało zajmować miasto

Patrick Kelly - szef studia Infinity Ward - chciał, by pierwsza mapa w Call of Duty Warzone była obszarem w Afganistanie. Konkretnie, jak twierdzi, chciał „zbudować Kabul”. Motywacją miały być w tym przypadku kwestie optymalizacji.

- Jeśli spojrzysz na to z perspektywy pamięci systemowej, to patrząc na te wszystkie zdjęcia zdasz sobie sprawę, że wiele struktur i budynków wykorzystywałoby bardzo podobne tekstury i materiały - powiedział Kelly w rozmowie z Washington Post.

- Wydawało się, że to po prostu ma sens z punktu widzenia RAM-u - dodał deweloper.

warzone_afganistan
W Modern Warfare z 2019 odwiedzaliśmy Bliski Wschód

Pomysł nie został jednak wykorzystany. Okazało się, że w ostatecznym rozrachunku za wiele struktur i miejsc na mapie było do siebie zbyt podobnych.

- Zespół szybko zdał sobie sprawę, że gracze nie będą w stanie dobrze ocenić, gdzie się znajdują - podsumował Kelly.

Co ciekawe, według pierwotnych założeń, pierwsza mapa Warzone miała być w wysokim stopniu lokacją o charakterze miejskim. Budynki i ulice miały zajmować większą część całego obszaru.

Sama mapa miała być też bardziej rozległa niż obecny Werdańsk. Deweloperzy zorientowali się jednak, że zbyt duża lokacja może zaszkodzić w balansie rozgrywki i zdecydowano się nieco ograniczyć jej rozmiary.

Warto przypomnieć, że już jutro rozpoczyna się trzeci sezon w CoD Warzone. Obszar gry doczeka się solidnego odświeżenia i transformacji, choć zapewne głównie wizualnej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami