Bieganie po ścianach znów w Cyberpunk 2077

Moder przywrócił usuniętą funkcję.

  • Nowy mod wprowadza do Cyberpunk 2077 bieganie po ścianach
  • Z funkcji skorzystać można na większości powierzchni
  • Twórca ostrzega jednak, że mogą pojawić się błędy

Fan Cyberpunk 2077 przygotował mod, który dodaje do gry bieganie po ścianach - opcję, z której twórcy produkcji zrezygnowali w trakcie prac nad tytułem.

Projekt autorstwa internauty o pseudonimie Saturne pobrać można za pośrednictwem portalu Nexus Mods. Do działania wymaga jednak trzech innych aplikacji - szczegółowa instrukcja instalacji dostępna jest na stronie modyfikacji.

Mod znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju i twórca uprzedza, że mogą pojawiać się błędy. Są problemy między innymi z podwójnym skokiem, istnieje też niewielkie prawdopodobieństwo, że postać zginie spadając ze ściany.

Ponadto obecnie biegać można po 95 procentach powierzchni, co oznacza, że niektóre nie są dostępne. Autor uprzedza, że opcja jest na razie „ledwo użyteczna”, a modyfikację traktuje jako dowód, że podobne rozwiązanie może działać.

Funkcję ujawniono w prezentacji Cyberpunk 2077 z 2018 roku. W jednym z późniejszych wywiadów przedstawiciele CD Projekt Red wyjaśniali, że mechanikę usunięto „ze względu na decyzje projektowe”.

To nie pierwszy raz, kiedy moderzy przywracają wycięte lub niewykorzystane treści z polskiej gry. Niedawno fani wprowadzili do produkcji wczesne wersje modeli postaci oraz zadania, które ostatecznie nie pojawiły się w tytule.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami