Zapowiedziano mobilne Apex Legends

Jest też pilotka Tytana w roli nowej Legendy.

  • Apex Legends Mobile zadebiutuje przed końcem roku
  • Bez opcji crossplay z innymi platformami
  • Zapowiedziano też nową postać do podstawowej wersji gry - pilotkę Tytana

Respawn Entertainment i EA zapowiedzieli Apex Legends Mobile. Produkcja zadebiutuje jeszcze w tym roku - w ciągu najbliższych tygodni zaczną się pierwsze testy, które początkowo obejmą tylko część rynku azjatyckiego.

Twórcy podkreślają, że mobilna wersja to pełnoprawna produkcja stworzona specjalnie z myślą o smartfonach. Dużo czasu spędzono nad przygotowaniem systemu sterowania dotykowego.

apex_mobile_screen
Oprawa została odpowiednio „skrojona”

W przeciwieństwie do Fortnite'a - pozwalającego na wspólną rozgrywkę niezależnie od platformy - mobilny Apex Legends nie zaoferuje opcji cross-play z użytkownikamy konsol i pecetów.

Nie ujawniono szczegółów na temat zawartości gry, więc nie wiadomo, czy wersja Mobile od początku pozwoli grać wszystkimi postaciami, które są już dostępne w Apex Legends na innych platformach.

Deweloperzy zapowiedzieli także nową postać do podstawowej gry. To Walkiria, czyli była pilotka Tytana - w zwiastunie ujawniającym postać można zobaczyć fragmenty prezentujące mecha z serii Titanfall.

Według nieoficjalnych informacji z zamkniętych testów, bohaterka będzie mogła unosić się przez chwilę w powietrzu, atakować z małej wyrzutni rakiet, a nawet wystrzelić wysoko w powietrze, by później spaść w innym miejscu.

Nowy - dziewiąty - sezon rozgrywek w Apex Legends rozpoczyna się 4 maja. Gracze mogą spodziewać się zmian na mapie Olimp (niektóre obszary zostaną porośnięte przez tajemnicze pnącza), a nową bronią będzie łuk.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami